301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 10:08 Bu haber 734 kez okundu
 
DİKA AJANSINA ''YILIN İŞBİRLİĞİ''ÖDÜLÜ
DİKA Ajansı Şehir Ödüller Türkiye 2018 Organizasyonunda Platform tarafından “Yılın İşbirliği” ödülüne layık görüldü.
Mardin Haberi
DİKA AJANSINA ''YILIN İŞBİRLİĞİ''ÖDÜLÜ

 DİKA Ajansı Şehir Ödüller Türkiye 2018 Organizasyonunda Platform tarafından “Yılın İşbirliği” ödülüne layık görüldü.

 

DİKA Ajansı bölgede fırsatları kazanca dönüştürme çalışmalarına yenisini ekledi. Yerelden kalkınmayı hedefleyen, rekabet eden ve potansiyeli kullanan bir anlayış ile çalışan Dicle Kalkınma Ajansı  Mardin’e ilk yabancı ve kurumsal sermayenin gelmesini sağladı. Geçtiğimiz aylarda Mardin ilimizde faaliyetlerine başlayan COMDATA firmasının açtığı Çağrı Merkezi ile ilimizde önemli bir yatırıma vesile olundu. Bu yatırımın sonuçları birçok alanda ilimize olumlu yönden geri dönerken bunlara bir yenisi daha eklendi. Mardin’e yaptığımız çalışmalar birçok bölgeden dikkat çekerken, “Yılın İşbirliği” dalında aday olunan DİKA & COMDATA Çağrı Merkezi Yatırımı girişimi bu yıl ödül kazanan oldu.Şehir Ödülleri Organizasyonu Türkiye’nin dört bir tarafından Büyükşehir Belediyelerinden, ülkemizin köylerine kadar çeşitli dallarda projelerin aday olup katılım sağladığı bir etkinliktir. Kültür Turizm Bakanlığı ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin de desteklediği platformda Dicle Kalkınma  Ajansı ve bölge illerinin  de adını duyurduğu bir program oldu.


Ödülü almak üzere kürsüye çağrılan Dicle Kalkınma  Ajansı  Genel Sekreteri  Yılmaz Altındağ, “Genç nüfus bölgemizdeki en büyük sermaye, bunu kazanca dönüştürmek için Ajansımız yoğun çalışıyor. Bu çalışmalar sonucu bu potansiyeli bölge ve ülke gelişimine katkı sağlayarak istihdam yoğun sektör olan Çağrı Merkezini ilimize kazandırdık. Bunun sonucunda yurtdışı sermaye ve tecrübe ile mevzubahis yatırımımız bölgemizde rekabeti de beraberinde getirecektir. Yerli ve yabancı sermayenin başta Mardin olmak üzere Batman, Siirt ve Şırnak illerimize gelmesini sağlamak için DİKA olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Bizi ‘Yılın İşbirliği’ ödülüne layık gören başta Kültür Turizm Bakanlığımız olmak üzere tüm kurumlarımıza teşekkür ederiz.” dedi. Ardından COMDATA firması adına Sn. Yasin Uslu başta DİKA olmak üzere çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

Sahnede ödül takdimi ile fotoğraf çekiminin ardından, Genel Swekreter Yılmaz  Altındağ ayrıca firma yetkililerine de işbirliklerinden ötürü bir teşekkür plaketi takdim etti. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DİKA, AJANSINA, ''YILIN, İŞBİRLİĞİ''ÖDÜLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı