301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 11:12 Bu haber 534 kez okundu
 
DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ 1026 KİŞİYE İSTİHDAM YARATAN BÖLGEDEKİ İLK AMBALAJ FABRİKASINI ZİYARET ETTİ
Mardin OSB’de faaliyet gösteren Derves Ambalaj Firması, Bölgede kendi sektöründe imalat yapan ilk firma olma özelliği taşıyor.Fabrikanın imalata başlaması nedeniyle DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ,Fabrikayı ziyaret etti.
Mardin Haberi
DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ 1026 KİŞİYE İSTİHDAM YARATAN BÖLGEDEKİ İLK  AMBALAJ FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

 Mardin OSB’de faaliyet gösteren Derves Ambalaj Firması, Bölgede kendi sektöründe imalat yapan ilk firma olma özelliği taşıyor.Fabrikanın imalata başlaması nedeniyle DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ,Fabrikayı ziyaret etti.

 


Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Derves Ambalaj Firması gerçekleştirdiği yatırımla, un, yem, kepek, bakliyat, gübre gibi ürünlerin ambalaj (çuval) imalatını gerçekleştirmektedir. Ajansımız (DİKA) yatırımcıların bu teşviklerden doğru bir şekilde faydalanması için gerekli rehberlik ve teknik destek hizmeti sunarak yatırımların artmasına katkı sağlamaktadır.

 

Mardin OSB’de ambalaj (çuval, çanta) imalatı yapan Derves Ambalaj Firması’na Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ tarafından bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Altındağ teşvikler sayesinde Bölgemize olan ilginin her geçen gün daha da arttığını, 6. Bölgede olmamız sebebiyle devletimizin vermiş olduğu teşviklerden en üst düzeyde faydalanıldığını söyledi. Genel Sekreter  “Ajansımız bu noktada yatırımcılara gerekli teknik desteği vererek, Mardin ve Bölgemizdeki diğer illere katma değer sağlamaktadır. ‘Cazibe Merkezleri Destek Programı’ kapsamında ilgili yatırımın enerji desteğinden faydalanması için gerekli başvuru sürecinin takibi ve sürecin olumlu olarak sonuçlandırılması Ajans tarafından bizzat takip edilecektir. Burada sabit yatırım tutarının 25’ini geçmemek üzere, aylık elektrik enerjisi giderlerinin azami 30’u üç yıl süreyle 10 Milyon ₺ kadarı Bakanlık bütçesinden karşılanacaktır” dedi.

 

Yaklaşık olarak 80’e yakın çalışanı bulunan Derves Ambalaj Firması, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen yatırım teşvik belgesi kapsamında ilgili yatırım için; “Gümrük Vergisi Muafiyeti, Gelir Vergisi Stopaj Desteği, Sigorta Primi Desteği, Faiz Desteği, Vergi İndirimi ve KDV İstisnası” gibi teşvik kalemlerinden yararlanacaktır. Firmanın 9 Milyon ₺ civarındaki bu yatırımıyla hem Mardin’e hem de Bölge’ye ciddi katkı sağlaması beklenmektedir.

 

Dicle Bölgesi'nde imalat sektöründe teşvikten yararlanan firmaların sayısında her geçen gün artış yaşanırken, Mardin’de teşvik belgeli yatırımların hız kazandığı görülmektedir. Son iki yılda Mardin’de imalat sektöründe 79 teşvik başvurusu ile 270 Milyon ₺ tutarında yatırım gerçekleştirildi. Kızıltepe’de ise son iki yılda imalat sektöründe ağustos ayı itibariyle 19 teşvik başvurusu ile 55 Milyon ₺ sabit yatırım yapılarak 1026 kişiye istihdam sağlandı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DİKA, GENEL, SEKRETERİ, ALTINDAĞ, 1026, KİŞİYE, İSTİHDAM, YARATAN, BÖLGEDEKİ, İLK, , AMBALAJ, FABRİKASINI, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı