Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 09:48 Bu haber 1065 kez okundu
 
DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ'A TURİZM BERATINI TURİZM BAKANI KURTULMUŞ VERDİ
Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Kültür ve 3.Turizm Şurasındaki çalışmaları dolayısıyla Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından Turizm Berat’ı ile ödüllendirildi.
Ankara Haberi
DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ'A  TURİZM BERATINI TURİZM BAKANI KURTULMUŞ VERDİ

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri  Yılmaz Altındağ, Kültür ve 3.Turizm Şurasındaki çalışmaları dolayısıyla Turizm Bakanı   Numan Kurtulmuş tarafından Turizm Berat’ı  ile ödüllendirildi.

 

Türkiye’nin turizm hamlesi olan turizm şurasının ilki 1998 yılında, 2.’si 2002 yılında yapılan şuranın 3.’sü 1-3 Kasım 2017’de Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde , Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyp Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlamış ve oluşturulan  13 komisyonun çalışmaları üç gün süren 3 Turizm Şurası Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un kapanış toplantısı ile son bulmuştu.

 

Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş komisyonda çalışan şura üyelerine teşekkür ederek kendilerine Şurada gerçekleştirdikleri çalışmalardan dolayı Turizm Berat’ı takdim etti.Dicle Kalkınma Ajansı  Genel Sekreteri  Yılmaz Altındağ Bakanlık tarafından başta Mardin olmak üzere, TRC3 Bölgesini temsilen komisyona seçildi. Turizmin çarpan etkisini, yeni pazarları, fırsatları, destinasyonu, marka değeri ve riskleri konulu rapor ve tebliği sunan Genel Sekreterimiz turizm beratını Bakan Bey’in elinden aldı.Konu hakkında açıklama yapan Dicle Kalkınma  Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ , turizm şurasında görev almaktan ve Bakan Bey tarafından Turizm Berat’ı ile onurlandırılmaktan gurur duyduğunu söyledi. “Turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal ve uluslararası turizm politikasının oluşturulabilmesi amacı ile yapılan 3. Turizm Şurası’nda bulunuyoruz. Mardin’i ve Bölgeyi anlatmak, yol haritasını belirlemek, turizmde ürün ve pazar çeşitliliğini arttırmak, Türkiye’nin algısını değiştirmek, marka değerlerini oluşturarak arttırmak için yapılan çalışma, gelecek en az 10-15 yılın planlamasına katkı sağlamaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İlimizin, bölgemizin önemli değerlerinin olduğunu, bunun bölge planlarımızda yer aldığını, ayrıca bunun uygulanması noktasında proje üretmeye devam edeceğiz” dedi. Turizm konusunda ulusal ve uluslararası tanıtıma katkı sağlamaya dönük çalışmalar sonucunda, geleceğe güvenle bakan, değerlerini tanıyan ve sahip çıkan bir bilinç oluşturmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİKA, GENEL, SEKRETERİ, ALTINDAĞ'A, , TURİZM, BERATINI, TURİZM, BAKANI, KURTULMUŞ, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı