Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 13:27 Bu haber 1366 kez okundu
 
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 97.BÖLÜMÜ İLE EKRANLARA KİLİTLEYECEK
Türk televizyon tarihinin “Diriliş Ertuğrul” destanı, yeni bölümü ile 29 Kasım 2017 Çarşamba akşamı saat 20.30’da TRT 1 ekranında olacak!
Magazin Haberi
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 97.BÖLÜMÜ İLE EKRANLARA KİLİTLEYECEK

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş ‘Ertuğrul’ heyecan ve bol aksiyon dolu yeni bölümüyle ile 29 Kasım 2017 Çarşamba akşamı saat 20.30’da TRT 1 ekranında!

 

Obaya dönen Ertuğrul, Hanlı Pazar’a gidip satışı durdurmuş ve Dündar’ın aldığı göç kararını da bozarak Kayıları yine eski düzenine kavuşturmuştu ve Sultan’ın fermanıyla uç beyliği alametlerini Oğuz beylerinin önünde Emir Saadettin’in elinden almıştı. İlk iş olarak satışı bozduğu esnada kendisine kılıç çeken ve iki Çavdar alpının ölümüne sebep olan Bahadır Bey’in oğlu Sancar’ı sürgün etmişti. Sultan tarafından tam yetki verilen Ertuğrul’un bundan sonraki hamleleri ne olacak? Karaca Hisar Kalesi’ni fethedebilecek mi?

 

Sultan tarafından Konya’ya çağırılan Emir Saadettin’in bundan sonraki planı ne olacak? Tekfur Ares ile ittifakı devam edecek mi? Emir Saadettin’in Bahadır Bey’e karşı tavrı ne olacak? Ertuğrul’un Karaca Hisar Kalesi’ni fethetmesini engellemeye çalışacak mı?

 

Ares, Ertuğrul’dan tuzak meselesini öğrenebilecek mi? Ertuğrul’a dostluk elini mi uzatacak yoksa savaş hazırlıklarına devam edip taarruza mı geçecek? Tehlikeli savaşçı Titan’a ne görevler verecek?

 

Aslıhan, amcası Bahadır Bey ile olan beylik çekişmesinde onu yenebilecek mi? Bahadır Bey, Ertuğrul’un gelişinden ve oğlunun sürgün edilişinden sonra ne yapacak? Dündar’ın sürgün edilip ona destek veren beylerin beylikten azledilmesinden sonra Kayı obasında yeni düzen nasıl olacak?

 

Diriliş ‘Ertuğrul’ yeni bölümüyle 29 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

 

 

KÜNYE

Tarih: Her Çarşamba saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında

Yapım: Tekden Film

Yapımcı & Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ

Yönetmen: Metin Günay

Senaryo: Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ.

Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Burak Hakkı, Cemal Hünal, Esra Bilgiç, Gülsim Ali, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Osman Soykut, Murat Garipağaoğlu, Ertuğrul Postoğlu, Batuhan Karacakaya, Burçin Abdullah, Sera Tokdemir, Celal Al, Hakan Selim, Edip Zeydan, Melih Özdoğan, Yaman Tümen, Mert Soyer, Arda Öziri, Mehmet Emin Kadıhan ve Ayberk Pekcan

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DİRİLİŞ, ERTUĞRUL, 97.BÖLÜMÜ, İLE, EKRANLARA, KİLİTLEYECEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı