Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 21:39 Bu haber 282 kez okundu
 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞʹTAN, BAŞKAN UYSALʹA NEZAKET ZİYARETİ
Gündem Haberi
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞʹTAN, BAŞKAN UYSALʹA NEZAKET ZİYARETİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a nezaket ziyaretinde bulundu. Saraçhane’deki Başkanlık binasının kapısında misafiri Prof. Dr. Ali Erbaş’ı karşılayan Başkan Uysal daha sonra birlikte misafiriyle başkanlık girişine konulan “İBB Şeref Defteri”nin olduğu yere yürüdü.

“İBB Şeref Defteri”ni imzalayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş deftere, “Bağrında pek çok medeniyetin zenginliklerini barındıran ve özellikle Osmanlı Devletiʹnin pay-ı tahtı olarak büyük bir öneme haiz İstanbul şehrimizin, Büyükşehir Belediyesiʹnin başında milletimize hizmet etmek Rabbimizin büyük bir lütfudur. ‘Halka hizmet Hakkʹa hizmettir’ bilinciyle gayret eden muhterem başkanımıza başarı dileklerimle hayırlı çalışmalar yapmasını Yüce Allahʹtan niyaz ediyorum.” ifadelerini yazdı.

Başkan Uysal ve Başkan Ali Erbaş daha sonra bir süre baş başa görüştü. Görüşmede Başkan Uysal misafiri Ali Erbaş’a Osmanlı Tuğra hat çalışması hediye etti. Başkan Ali Erbaş’ta Başkan Uysal’a Bakara Suresi’nin 138. Ayetinin yer aldığı bir hat çalışması hediye etti.

Görüşmenin ardından Başkan Uysal misafiri Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı aracına kadar yolcu etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİYANET, İŞLERİ, BAŞKANI, ERBAŞʹTAN,, BAŞKAN, UYSALʹA, NEZAKET, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı