Haber Detayı
13 Ağustos 2017 - Pazar 19:10 Bu haber 1820 kez okundu
 
DOĞAN BEKİN:''İBRANİCE DİLİNİN MAÜ BÜNYESİNDE KURULMASINA KARŞIYIZ''
MARDİN’İN YETİŞTİRDİĞİ TANINMIŞ POLİTİKACI, ARAŞTIRMACI-YAZAR DOĞAN BEKİN, BÜYÜK İSRAİL PROJESİNE KATKI SAĞLAYACAK ÖNEMLİ BİR ADIM OLAN “İBRANİCE DİLİ”NİN MARDİN’DE MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDE KURULMASI İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA YAPTI
- Haberi
DOĞAN BEKİN:''İBRANİCE DİLİNİN MAÜ BÜNYESİNDE KURULMASINA KARŞIYIZ''

MARDİN’İN YETİŞTİRDİĞİ TANINMIŞ POLİTİKACI, ARAŞTIRMACI-YAZAR DOĞAN BEKİN, BÜYÜK İSRAİL PROJESİNE KATKI SAĞLAYACAK ÖNEMLİ BİR ADIM OLAN “İBRANİCE DİLİ”NİN MARDİN’DE MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ  BÜNYESİNDE KURULMASI İLE İLGİLİ   ÇOK ÖNEMLİ  AÇIKLAMA YAPTI

 

ARAŞTIRMACI-YAZAR DOĞAN BEKİN AÇIKLAMASINDA;

 

“ SİYONİST CHARLES NETTER, YAHUDİ HAHAMBAŞI İLE BİRLİKTE 1870 YILINDA SULTAN ABDULAZİZ HAN’A, FİLİSTİN’DE YAFA’NIN DOĞUSUNDA BİR ZİRAAT OKULUKURMAK İSTEDİKLERİNİ İLETİR. BUNUN ÜZERİNE, SULTAN ABDÜLAZİZ HAN, ZİRAAT OKULUNUN YAFA’DAKİ KIRAÇ ARAZİNİN ZİRAATE KAZANDIRILMASI İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM OLABİLECEĞİ ZANNIYLA BU TEKLİFİ KABUL EDER VE 5 NİSAN 1870 TARİHLİ FERMAN İLE,” ALLIANCE ISRAELITE” (İSRAİL İTTİFAKI) TARAFINDAN YAFA’NIN DOĞUSUNDA BİR ZİRAAT OKULU KURULMASI İÇİN 3000 DÖNÜMLÜK BİR ARAZİNİN TAHSİSİNİ GERÇEKLEŞTİRİR.

 

“MIKVEH ISRAEL ZİRAAT OKULU”, GÖRÜNTÜDE HER NE KADAR CHARLES NETTER TARAFINDAN KURULUYOR GÖZÜKSE DE ÜNLÜ SİYONİST BARON EDMOND JAMESS DE ROTHSCHILD, BU OKUL İNŞAATININ TÜM FİNANSMANINI KARŞILAR. İSRAİL DEVLETİ 1948 YILINDA KURULDUĞUNDA, İSRAİL BAŞBAKANI DAVID BEN GURION TEBRİKLERİ KABUL EDERKEN, İSRAİL DEVLETİ’NİN KURULUŞUNU SAĞLAYAN EN TEMEL TAŞ OLARAK YAFA’NIN DOĞUSUNDA KURULAN “MIKVEH ISRAEL” ADINDAKİ BU ZİRAAT OKULUNU İŞARET EDER. BU ÖNEMLİ TESPİTİ YAPMAMIZIN NEDENİ İSE, BÜYÜK İSRAİL (ERETS ISRAEL) PROJESİ KAPSAMINDA GÜNEYDOĞU’MUZUN EN GÖZDE KENTİ MARDİN’İN DE BU SINIRLARIN İÇERİSİNDE YER ALMASIDIR.

 

BU BAĞLAMDA, MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ’NÜN MARDİN’DE İBRANİCE DİL BÖLÜMÜNÜ AÇMA İSTEĞİNİ DE “MIKVEH ISRAEL” KAPSAMINDA DEĞERLENDİRMEK GEREKİR KANAATİNİ TAŞIYORUZ. BİR FİLOLOG OLARAK, İBRANİCE DİL EĞİTİMİ DAHİL, HER TÜRLÜ DİLİN ÖĞRETİLMESİNE KARŞI OLMADIĞIMIZI, BU DİLİN BAŞKENT ANKARA DAHİL FARKLI MERKEZİ HERHANGİ BİR ÜNİVERSİTE BÜNYESİNDE KURULABİLECEĞİNİ AMA ASIL TEHLİKENİN İBRANİCE DİLİNİN MARDİNDE KURULMA ARZUSU OLUP, MASUM BİR YAKLAŞIM GİBİ GÖRÜLEN BU İSTEĞİN ARKASINDA “BÜYÜK İSRAİL PROJESİ” HEDEFİNİN OLDUĞUNU DA GÖZ ARDI ETMEMEK GEREKTİĞİNİ VE MAÜ RETKÖRÜ PROF.DR. AHMET AĞIRAKÇA’NIN, FETHULLAH GÜLEN’İN “ DİLLER VE DİNLER İTTİFAKI”NI ÇAĞRIŞTIRAN BU TEHLİKELİ VE İLERİDE TÜRKİYE’NİN BÜTÜNLÜĞÜNE KASD ETMESİ KUVVETLE MUHTEMEL OLAN BU FİKİRDEN GERİ ADIM ATMASINI TÜRKİYE’NİN İSTİKRARI VE GÜVENLİĞİ AÇISINDAN ÖZELLİKLE İFADE ETMEK İSTİYORUZ.

 

SAYGILARIMIZLA DOĞAN BEKİN''AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DOĞAN, BEKİN:''İBRANİCE, DİLİNİN, MAÜ, BÜNYESİNDE, KURULMASINA, KARŞIYIZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı