Haber Detayı
28 Haziran 2017 - Çarşamba 11:41 Bu haber 638 kez okundu
 
EĞİTİM SİSTEMİNDE BİR İLK : SAĞ BEYİN – SOL BEYİN MODELİ
Özel eğitim kurumları süregelen öğrenme sorunlarına her yıl çözüm önerileri arıyor. “Her çocuk özeldir” anlayışı ile bireysel farklılıklardan yola çıkan Final Okulları Or-An yerleşkesi yeni eğitim – öğretim yılına Sağ Beyin – Sol Beyin Algılama modeli ile başlayacak.
SEÇİM HABERLERİ Haberi
EĞİTİM SİSTEMİNDE BİR İLK : SAĞ BEYİN – SOL BEYİN MODELİ

Özel eğitim kurumları süregelen öğrenme sorunlarına her yıl çözüm önerileri arıyor.  “Her çocuk özeldir” anlayışı ile bireysel farklılıklardan yola çıkan Final Okulları Or-An yerleşkesi yeni eğitim – öğretim yılına Sağ Beyin – Sol  Beyin Algılama modeli ile başlayacak. Alışılmış eğitim sistemleri dışına çıkarak Sağ Beyin – Sol Beyin Algılama Modelini uygulayacak olan kurum, uzman kadrosu ile bir ilke imza atacak. Türkiye’de ilk kez Final Okulları Or-An yerleşkesinde kullanılacak olan model, öğrencilerin sınıf içerisindeki öğrenim başarısını en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor…

 

Her insan aldığı eğitim ile birlikte kendini geliştirmeye başlar ve aldığı eğitimin kapsamına göre geleceğini şekillendirir. Eğitim uzmanları başarılı bir gelecek için eğitimin nitelikli olması ile birlikte eğitimin bireysel özelliklere göre düzenlenmesinin önemini vurguluyor. Dünyada bireysel özelliklere göre geliştirilen mevcut birçok öğrenme modeline bir yenilik de Final Okulları Or-An yerleşkesi’nden geliyor. 

 

STANDART DIŞI EĞİTİM MODELİ

 

“Hem sınav hem yaşam başarısı” ilkesi ile yola çıkan, çağdaş, modern ve bilgi teknolojileri ile donatılmış Final Okulları Or-An yerleşkesi sınıf yerleştirme düzeninde Sağ Beyin – Sol Beyin Modeli ile bir ilke imza atacak. Sınıf düzeni öncesi uygulanacak modelde, öğrencinin algısına göre eğitim verilecek. Sağ beyin algısı yüksek olan öğrenciler sınıfların sağ bölümlerinde yer alırken sol beyin algısı yüksek olan öğrenciler sınıfların sol bölümlerinde yer alacak. Bu model ile eğitim kalitesini arttıracaklarını belirten Final Okulları Or-An Yerleşkesi Kurucusu Adem Aslan : “ Öğrencilerimize bireysel farklılıklarından yola çıkarak eğitim veriyoruz. Öğrencinin kendini özel hmesi ile başarı doğru orantılıdır. Kişisel yeteneklerinin farkında olan öğrenciler yapacağı çalışmalar ve doğru yönlendirme ile başarıya ulaşıyor. Kurumlarımızda soru sormanın, farklı bir birey olmanın ve farklı düşünmenin teşvik edildiği bir ortamda eğitim- öğretim hizmeti vermekteyiz. Tüm çabamız bilimin aydınlık ışığıyla estetik değerlere sahip, kendi kültürünü özümseyip farklı kültürlere saygı duyan başarılı “Dünya İnsanı” yetiştirebilmek. “ Dedi. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: EĞİTİM, SİSTEMİNDE, BİR, İLK, :, SAĞ, BEYİN, –, SOL, BEYİN, MODELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı