Haber Detayı
18 Haziran 2017 - Pazar 20:47 Bu haber 1596 kez okundu
 
ELAZIĞ'DA 'BABALAR GÜNÜ'NDE ŞEHİT BABALARI UNUTULMADI
Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç ve kurum personeli Babalar Günü dolasıyla ildeki şehit babalarını ziyaret ettiler.
- Haberi
ELAZIĞ'DA  'BABALAR GÜNÜ'NDE ŞEHİT BABALARI UNUTULMADI

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç ve kurum personeli  Babalar Günü dolasıyla ildeki şehit babalarını ziyaret ettiler.

Ziyaretin ilk durağı Şehit Binbaşı Zafer Kılıç’ın babası Ahmet Kılıç’ı evi oldu.

‘’ EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ HEDİYESİ ‘’

   2008 yılında vatanın bölünmez bütünlüğüne göz diken bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik Kuzey Irak’a düzenlen Güneş Harekatında Şehit düşen Piyade  Binbaşı Zafer Kılıç’ın Babası Ahmet Kılıç, ‘’ Zaferim bana verebilecek en güzel  Babalar Günü hediyesini verdi, beni onurlandırdı. Evladım Vatanı, ezanı, bayrağı için gözünü kırpmadan şahadet şerbetini içmiştir.  Rabbim Zaferim ve tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin inşallah. Sizleri de teşekkür ederim hoş geldiniz sefa getirdiniz.’’ diye konuştu.

’ SİZ ŞEHİT BABALARI BAŞIMIZIN TACISINIZ ‘’

   Şehitliğin; Peygamberlikten sonra gelen en yüce makamlardan biri olduğunu belirten  Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç , Allah’ın dinini yüceltmek, vatanın ve milletin namusunu korumak için can veren tüm şehitleri gönüllerde yaşattıklarını kaydetti

  Hepimiz biliriz, Rabbimizin insanoğlu için bahşettiği en önemli makamlardan birisi hiç kuşkusuz şehitliktir. Evlatlarınız , bu kutlu yolun en büyük yoldaşları olmuş, yüce Allah’ın rızasını kazanmak için, vatan için, namus için can verip, şehadet şerbeti içmişlerdir. Bu gün burada sizinle Babalar gününü geçirmekten bizim için bir şereftir. Vatanı , bayrağı , ezanı için canlarını vermiş olan tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum .’’ dedi.

 

‘’ BABA SEKİN’DEN KENÇ’E TEŞEKKÜR ‘’

   Bir sonraki durak ise , 5 Ocak'ta İzmir'de gerçekleştirilmek istenen terör saldırısını önlerken şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin’in evi oldu.

 Baba Mehmet Zeki Sekin, Kenç’in  ziyaretinde ötürü çok  mutlu olduklarını belirterek ‘’ Bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayarak bizleri çok mutlu ettiniz. Hoş geldiniz sefa getirdiniz.  "Şehitlik mertebesi güzel bir mertebedir. Evlatlarımız bayrağı, vatanı için şehit olup Türkiye'nin gururu olmuşlardır. Evlatlarımızın isimlerinin, hatıralarının yaşatıldığını görmek bizi onurlandırıyor Allah devletimize zeval vermesin.’’ dedi.

 Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç ve beraberindekiler ile ildeki diğer şehit babalarını ziyaretlerine devam ettiler.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ELAZIĞ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ELAZIĞ'DA, , 'BABALAR, GÜNÜ'NDE, ŞEHİT, BABALARI, UNUTULMADI, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ELAZIĞ'DA  'BABALAR GÜNÜ'NDE ŞEHİT BABALARI UNUTULMADI
ELAZIĞ'DA  'BABALAR GÜNÜ'NDE ŞEHİT BABALARI UNUTULMADI
ELAZIĞ'DA  'BABALAR GÜNÜ'NDE ŞEHİT BABALARI UNUTULMADI
Yorumlar
Haber Yazılımı