Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 16:05 Bu haber 832 kez okundu
 
ELMADAĞ'DA PRF.DR ZİYA SELÇUK'TAN KARİYER SEMİNERİ
Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı ve Maya Okulları Kurucusu Prof. Dr. Ziya SELÇUK, Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bir sunum gerçekleştirdi.
Ankara Haberi
ELMADAĞ'DA  PRF.DR  ZİYA SELÇUK'TAN KARİYER SEMİNERİ

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı ve Maya Okulları Kurucusu Prof. Dr. Ziya SELÇUK, Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bir sunum gerçekleştirdi.

 

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL ve Gazi Şahin Anadolu Lisesi müdürü Nesim ERKINAY’ın işbirliği ile Elmadağ Belediye Kültür merkezinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Ziya Selçuk, öğrencilere gelecek ve kariyer planlaması hakkında tecrübelerini aktardı. Gelece dair hayal kurmanın öneminden bahseden Selçuk, önümüzdeki yıllarda popüler olacak meslekler hakkında bazı ipuçları verdi. Günümüzde inovasyonun önemine ve mesleklerin teknolojiye göre evriliş sürecine değindikten sonra konuşmasını kendi çalışması olan 'Dokuz Mizaç Tipi' hakkında bilgiler vererek bitiren Ziya Selçuk, şunları söyledi:

 

'Eğitimde ister sınıf içi eğitim olsun ister sokaktaki eğitim olsun insanın yaşadığı tüm hayat sahneleri için mizacın bir karşılığı vardır. Mizaç doğuştan sahip olduğumuz değişmez bir çekirdek ve bu çekirdek yaşam boyu bizim ile devam ediyor. 9 tip mizacında varlık ve bilgi açısından bütünsel bir bakış açısına sahip olması hedefleniyor. Mevcut eğitim sistemi bilgiyi temel alan bir yapıya sahip. Bu da eksik bir insan demektir.'

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA/ELMADAĞ

 

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ELMADAĞ'DA, , PRF.DR, , ZİYA, SELÇUK'TAN, KARİYER, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı