301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 12:20 Bu haber 5223 kez okundu
 
EMEKLİLERİ ÜZECEK ZAM ORANI BELLİ OLDU
Piyasalarda süren zam yağmuruna rağmen,Bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyona göre eksi olarak açıklanan Enflasyon oranı,Emeklileri hayal kırıklığına uğrattı. Aralık ayı enflasyon rakamları belli oldu! Aralık'ta yıllık TÜFE yüzde 20.30, Yİ-ÜFE yüzde 33.64 olarak belirlendi. SSK ve BAĞKUR emeklileri için gerçekleşen yeni zam oranı ise 10.19 oldu. .
Ekonomi Haberi
EMEKLİLERİ ÜZECEK ZAM ORANI BELLİ OLDU

Piyasalarda süren zam yağmuruna rağmen,Bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyona göre eksi olarak açıklanan Enflasyon oranı,Emeklileri hayal kırıklığına uğrattı. Aralık ayı enflasyon rakamları belli oldu! Aralık'ta yıllık TÜFE yüzde 20.30, Yİ-ÜFE yüzde 33.64 olarak belirlendi. SSK ve BAĞKUR emeklileri için gerçekleşen yeni zam oranı ise 10.19 oldu

 

Milyonlarca vatandaşın merakla  beklediği Aralık ayı enflayon rakamları TÜİK tarfından bu sabah açıklandı.. Memur, memur emeklisi başta olmak üzere milyonlarca vatandaş tarafından beklenen  enflasyon rakamı   herkesi şok etti.TÜİK tarafından açıklanan  Aralık ayı enflasyonu gerileyerek aylık TÜFE yüzde 0.40, Yİ-ÜFE ise yüzde 2.22 oranında düştüğü açıklandı.Reel de fiyat artışları altında ezilen Emekliler açıklanan zam oranı ile hayal kırıklığına uğradı.

 

Yeni yılda  Ötelenen zamların  hayat geçmesi  ile birlikte alınan yüzde 10.19 zammın çok düşük kalacağını ve geçim sıkıntısının giderek aratacağını söyleyen Emekliler,buna çözüm bulunmasını istiyorlar.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: EMEKLİLERİ, ÜZECEK, ZAM, ORANI, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı