Haber Detayı
02 Ağustos 2013 - Cuma 23:05 Bu haber 2353 kez okundu
 
Erdoğan,Yusuf İslam’ı kabul etti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cambridge Cami Projesi heyetinde yer alan sanatçı Yusuf İslam'ı kabul etti.
Kültür ve Sanat Haberi
Erdoğan,Yusuf İslam’ı kabul etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cambridge Cami Projesi heyetinde yer alan sanatçı Yusuf İslam'ı kabul etti. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen ve gazetecilerin görüntü almasına izin  verilen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.


Cambridge Cami Projesi heyeti, cuma namazını Başbakanlık yerleşkesindeki mescitte kıldı.

Görüşmede İslam'ın, Müslüman Akademisyenler Vakfı'nın girişimleriyle İngiltere'nin en önemli üniversitelerinden biri olan Cambridge'de yapılması planlanan camiye ekonomik destek istediği öğrenildi.
Görüşmenin ardından Yusuf İslam ve beraberindeki Cambridge Cami Projesi heyeti, Başbakan Erdoğan'la birlikte cuma namazını Başbakanlık yerleşkesindeki mescitte kıldı.

Ünlü sanatçı, TBMM'yi ziyaret etti. Yusuf İslam'a Meclis'te, Cambridge Cami Projesi heyetinde yer alan Aziz Akgül, Abdul Hakeem Murad, Sohail Bhatti, Abby Yusuf, Majid Hussain ve Zeynep Coşkun eşlik etti.

Cambridge Cami Projesi heyeti, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından da kabul edildi. 

YUSUF İSLAM KİM? 

Asıl adı Stephen Demetre Georgiou olan Yusuf İslam, müzik kariyerinin başında Cat Stevens ismini aldı. Müslüman olduktan sonra ise Yusuf İslam ismini tercih etti. Yusuf İslam 1960’lı ve 1970’li yıllarda olmak üzere 60 milyondan fazla albüm sattı. "Wild World", "Father and Son", "Morning Has Broken", "Peace Train" ve "The First Cut Is the Deepest" gibi ünlü parçalarıyla bilinen Yusuf İslam 1977 yılında Müslüman oldu ve 1979 yılında da Yusuf İslam ismini aldı.
 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Başbakan, Recep, Tayyip, Erdoğan, Cambridge, Cami, Projesi, heyetinde, yer, alan
Yorumlar
Haber Yazılımı