Haber Detayı
03 Nisan 2017 - Pazartesi 08:46 Bu haber 670 kez okundu
 
ESDER, “ABD HALKBANK’I İKİNCİ KUŞATMAYA ALDI .”
Halkbank, bankanın uluslararası bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanması ve sonrasında ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus açıklamalarda bulundu
Ekonomi Haberi
ESDER, “ABD HALKBANK’I İKİNCİ KUŞATMAYA ALDI .”

Halkbank, bankanın uluslararası bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanması ve sonrasında ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus açıklamalarda bulundu: “Türkiye’nin ve esnafın en önemli kamu bankalarından Halkbank ikinci bir kuşatmanın altında.  Daha önce de 17-25 Aralık kumpasına hedef olan Halkbank, hisselerde kısa süreli değer kaybına uğradı ve  bu saldırıyı savuşturup tekrar piyasalarda ki önemli yerini aldı. Ancak bu sefer de Halkbank; İran ile ticarette ABD finansal sistemi ve para birimi kullanılmadığı için ve Balkan ülkelerinden;  Makedonya ve Sırbistan da 65’i aşan şubeler açarak gelişme göstermesi ABD tarafından tehdit olarak algılanmakta ve cezalandırılmak istenmektedir.” dedi.

 

Çelikus; “ Halkbank temeli esnaf sandıklarından kurulan, esnaf ve sanatkârlarımıza destek olan milli bir bankamızın böyle bir saldırıya maruz kalmasını Esnaf ve Sanatkârlar camiası olarak şiddetle tel’ in ediyoruz ve esefle kınıyoruz. Esnafın Halkbank’a olan desteği devam ediyor ve edecektir. Halkbank genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın asılsız olan suçlanmaların açıklığa kavuşup, bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz.”  dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ESDER,, “ABD, HALKBANK’I, İKİNCİ, KUŞATMAYA, ALDI, .”,
Yorumlar
Haber Yazılımı