Haber Detayı
23 Temmuz 2017 - Pazar 09:30 Bu haber 1398 kez okundu
 
Geleneksel Başakşehir İzci Kampı Başladı
Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel “Başakşehir İzci Kampı” başladı
Gençlik Haberleri Haberi
Geleneksel Başakşehir İzci Kampı Başladı

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel “Başakşehir İzci Kampı” başladı. Genç izci adayları, kampta hem eğleniyor hem de zihinsel ve bedensel gelişimlerini destekleyecek faaliyetlerin yanında cesur, vatansever, doğaya saygılı ve birer izci olabilmek için usta izcilerden eğitim alıyorlar.

 

 

Başakşehir Belediyesi'nin 2011 yılından itibaren geleneksel olarak düzenlediği “İzcilik Kampı” başladı. Başakşehir'de ikamet eden 8-18 yaş grubu çocukların katıldığı izcilik kampında her biri alanında uzman eğitmenlerle, dolu dolu bir kamp macerasını yaşıyorlar. Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı'nda orman içerisinde özel tesislerde yer alan kampta bir seferde 150 çocuk misafir edilebiliyor. Başakşehir İzci Kampı bu yaz boyunca yedi grup çocuğu misafir edecek.

 

Hem öğreniyor hem eğleniyorlar

 

 

Gençlerin bedenseli zihinsel ve ahlaki gelişimleri açısından eğitim uzmanlarınca tavsiye edilen İzcilik faaliyetleri pek çok eğitimi içeriyor. Başakşehir İzcilik Kampı’nda gençler tabiatla uyumlu yaşamanın yanında zihinsel, fiziksel, sosyal, duygusal olarak karakter gelişimine katkı sağlamayı da öğreniyor. Temel izcilik eğitimlerinden yürüyüş, tırmanma, temel ilk yardım eğitimleri yanında ok atma, binicilik gibi özelleşmiş eğitimler de alacaklar.

 

İzcilik hayatın her anına yansıyor

 

Her yıl binin üzerinde öğrencinin katıldığı İzcilik kampları özellikle tüm yıl dersleri ile boğuşan öğrenciler için mükemmel bir yaz aktivitesi fırsatına dönüşüyor. Kampta aldıkları izcilik eğitimlerinin gençlere sorumluluk alma bilincini yerleştirdiğini ifade eden eğitmenler çocukların hayatlarının her anında örnek izci düsturunu benimsediklerinin altını çiziyorlar.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Geleneksel, Başakşehir, İzci, Kampı, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Geleneksel Başakşehir İzci Kampı Başladı
Geleneksel Başakşehir İzci Kampı Başladı
Geleneksel Başakşehir İzci Kampı Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı