Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 10:25 Bu haber 1103 kez okundu
 
GENÇ SPORCU MERSİNDE TÜRKİYE REKORU KIRDI
Yılın ilk faaliyeti olan Havalı Silahlar Türkiye Kupası Mersin'de düzenlendi. 10-14 Ocak 2018 tarihleri arasında Mersin Erdemli Atış Poligonunda düzenlenen yarışmalarda Mardinli sporcu,Elif Berfin ALTUN Minik Bayanlar Türkiye Rekoru.kırarak Mardin'in gururu oldu.
Mardin Haberi
GENÇ SPORCU MERSİNDE TÜRKİYE REKORU KIRDI

Yılın ilk faaliyeti olan Havalı Silahlar Türkiye Kupası  Mersin'de düzenlendi. 10-14 Ocak 2018 tarihleri arasında Mersin Erdemli Atış Poligonunda düzenlenen yarışmalarda Mardinli sporcu,Elif Berfin ALTUN  Minik Bayanlar Türkiye Rekoru.kırarak Mardin'in gururu oldu.

 

Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu (ISSF) tarafından yapılan kural değişikliklerinin ardından gerçekleştirilen yılın ilk yarışması olan Havalı Silahlar Türkiye Kupası’nda   disiplininde yeni Türkiye rekorları kırıldı.

 


Avrupa’nın en büyük atış poligonlarından biri olan Erdemli Atış Poligonu’nda gerçekleştirilen Türkiye kupası ile ilgili bilgi veren Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, federasyon olarak yılın ilk yarışmasını Mersin’in Erdemli ilçesinde gerçekleştirildiğini belirterek, "Bu yarışmaya  500'ün üzerinde sporcumuz katıldı.2018 yılında uygulamaya konulan ve Uluslararası Atış Sporları Federasyonu (ISSF) tarafından belirlenen yeni kurallar da uygulamaya konulacak.  " dedi.

 

10 metre havalı Tüfek disiplininde yapılan atışlar sonucu ferdi sonuçlara göre; Mardinli sporcu Elif Berfin ALTUN 292.2 puan ile  Minik Bayanlar Türkiye Rekoru.kırarak büyük başarıya imza attı.

 

Minik Bayanlar 10 metre havalı Tüfek disiplininde Türkiye Rekorunun yeni sahibi olan Elif Berfin ALTUN'un Antrenörü ve aynı zamanda Babası olan Hakan Altun ,yaptığı açıklamada Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin ve Başantrenörü Kerbala Kara'ya  teşekkür etti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: GENÇ, SPORCU, MERSİNDE, TÜRKİYE, REKORU, KIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı