Haber Detayı
15 Temmuz 2013 - Pazartesi 14:17 Bu haber 1954 kez okundu
 
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ 2013’ÜN “EN İYİSİ” SEÇİLDİ
KKTC’NİN ADINI EĞİTİM ALANINDA TÜM DÜNYAYA DUYURMA BAŞARISI GÖSTEREN GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ “3 KITA TEK ÜNİVERSİTE” VİZYONU İLE YURT DIŞI ULUSLAR ARASI GAU KAMPÜSLERİ İLE ULUSAL SINIRLARIN ÖTESİNDE KÜRESEL YÜKSEK ÖĞRENİME DE YÖN VERİYOR
Resmi İlan Haberi
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ  2013’ÜN “EN İYİSİ” SEÇİLDİ

Girne Amerikan Üniversitesi, öğretim kalitesi, kampusları, öğretim kadrosundaki zenginliği ve mezun ettiği öğrencilerinin alanlarında gösterdiği başarıları ile KKTC’nin adını tüm dünyada duyurmaya devam ediyor. Girne Amerikan Üniversitesi, bu nedenle merkezi İngiltere’de bulunan Oxford Europe Business Assembly (EBA) Değerlendirme Kurulu tarafından Yılın en iyi Üniversitesi (Best University Socrates) ödülüne layık bulunmuştu.

                                         Girne Amerikan Üniversitesi, öğretim dalları dışında çeşitli kültürel, sanatsal, turizme yönelik çalışmaları ve düzenlenen toplantılarla da adını duyuruyor. Birçok uluslar arası toplantılara da başarılı biçimde ev sahipliği yapıyor.

                                            İsviçre’nin Montreax kentinde düzenlenen törenle bu yılın ödülü GAU CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Doç Dr. Asım Vehbi tarafından Yard. Doç Dr. Serhat Akpınar’a takdim edildi.

 

                                             Konuyla   ilgili açıklamalarda bulunan GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doc. Dr. Asım Vehbi, Girne Amerikan Üniversitesinin ülke yükseköğretimi ve eğitim kalitesinin çıtasını yükseltecek önemli gelişmeler ile birlikte ülke ve topluma olan sorumluluğun artmasından gurur duyduğunu ifade etti. Kuzey Kıbrıs yükseköğretiminin kalitesinin ve dünyaca kabul edilirliğinin ada sınırları dışına çıktığına dikkat çeken Vehbi, “3 Kıta Tek Üniversite” vizyonu yurtdışı uluslararası GAÜ kampüslerinin ulusal sınırların ötesinde küresel yükseköğretime yön verdiğinin altını çizdi. 

                                               2013 Yılının En İyi Üniversitesi ödülünü ülke, Kıbrıs Türk toplumu ve GAÜ Küresel Bilim Ailesi adına almaktan GAÜ’ nün gurur duyduğunu da belirten Vehbi, AB ve dünyanın önemli resmi yükseköğretim akreditasyon kurumları tarafından ödüllendirilmenin ülke yükseköğretimi için önemli bir referans olduğuna vurgu yaptı.

                                              2013 Yılının En İyi Üniversity – 2013 Best University ödül törenine katılan GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, Uygulamalı Sosyal Bilimler Turizm Yüksek Okul Müdürü ve GAÜ Turizm ve Sağlık Kompleksleri Koordinatörü Yrd. Doç Dr İsmet Esenyel ve Hukuk Danışmanı avukat Aral Doğu’dan oluşan GAÜ bilim heyeti ülke tanıtımı adına çeşitli temaslarda da bulunup EBA’nın uluslararası işbirliği yaptığı, aralarında Rusya, Belçika ve Almanya’dan turizm ve sağlık alanında otorite kuruluşların yer aldığı “Sağlık ve Sağlık Turizmi” konulu konferansa katıldıktan sonra KKTC’ye döndüler.

 

HABERiNECDET BULUZ-ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KKTC’NİN, ADINI, EĞİTİM, ALANINDA, TÜM, DÜNYAYA, DUYURMA, BAŞARISI, GÖSTEREN,
Yorumlar
Haber Yazılımı