Haber Detayı
23 Temmuz 2016 - Cumartesi 18:14 Bu haber 3964 kez okundu
 
HEMŞEHRİMİZ MUSA KAZIM ÇELİK HANÖNÜ KAYMAKAMLIĞINA ATANDI
Hemşehrimiz Musa Kazım Çelik Kastamonu iline bağlı Hanönü ilçe Kaymakamlığına atandı.
Mardin Haberi
HEMŞEHRİMİZ MUSA KAZIM ÇELİK HANÖNÜ KAYMAKAMLIĞINA ATANDI


Hemşehrimiz Musa Kazım Çelik Kastamonu  iline bağlı Hanönü ilçe Kaymakamlığına atandı.

Kastamonu iline bağlı Hanönü  ilçesi  Kaymakamlık görevine atanan  Kaymakam Adayı Musa Kazım Çelik atanarak görevine başladı.

Kaymakam Musa Kazım Çelik göreve başlaması nedeniyle yaptığı kısa açıklamada,şunları söyledi;''ülkemiz zor günlerden geçiyor.Herkesin elini taşın altına koyma zamanıdır.Bu güzel ülkemiz için çalışmaya hazırız 

Büyük evliya Şeyh Şaban-ı Veli’nin doğum yeri olan Hanönü ilçesinde görev yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum.,Hanönü küçük ama gelişmeye başlayan şirin ve güzel bir ilçe.Hanönü ilçesinde güzel hizmetlere imza atmak için çalışacağız. Kapımız herkese açık olacak'' diye konuştu.

 MUSA KAZIM ÇELİK KİMDİR?

1988 yılında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimi Mardin’de, Lise eğitimini İzmir Karşıyaka Lisesi’nde, Lisans öğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

2014 yılında İçişleri Bakanlığı’nda İçişleri Uzman Yardımcısı olarak 1 yıl görev aldı. Aynı yıl girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak 09.03.2015 tarihinde Kastamonu Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Kastamonu’ da il stajını tamamladıktan sonra sırasıyla: Manisa Gölmarmara ve Erzurum Pasinler İlçelerinde Kaymakam Refikliği, Ankara’da İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Mülkiye Müfettişi Refikliği stajlarını tamamladı.Burdur'un Çavdır İlçesinde 3 ay Kaymakam vekili olarak görev aldı.

Musa Kazım ÇELİK, Kastamonu Valiliği kararıyla 22.07.2016 tarihinden itibaren Hanönü İlçe  Kaymakamı olarak görevlendirildi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-KASTAMONU

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HEMŞEHRİMİZ, MUSA, KAZIM, ÇELİK, HANÖNÜ, KAYMAKAMLIĞINA, ATANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı