Haber Detayı
24 Şubat 2017 - Cuma 06:37 Bu haber 2546 kez okundu
 
HOLLANDA TÜRK FEDERASYONU (HTF)'DEN SOSYAL MEDYADAKİ SAHTE HESAPLAR KONUSUNDA ÖNEMLİ UYARI
Hollanda Türk Federasyonu (HTF)Genel sekreteri Erim Uğurlu ve Amsterdam Tükem/ Ulu Cami (Tükem Ülkü Ocağı) adına sahte hesaplar açılarak,Bu sahte hesaplarla (Twitter ve Facebook) Türk toplumu arasında gerginlik çıkarılmak ve toplumun bazı kesimleri provoke edilmek istendiği bildirilerek,vatandaşlarımızın bu konuda uyanık olmaları istendi.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
HOLLANDA TÜRK FEDERASYONU (HTF)'DEN  SOSYAL MEDYADAKİ SAHTE HESAPLAR KONUSUNDA ÖNEMLİ UYARI

Hollanda Türk Federasyonu (HTF)Genel sekreteri  Erim Uğurlu ve Amsterdam Tükem/ Ulu Cami (Tükem Ülkü Ocağı) adına sahte hesaplar açılarak,Bu sahte hesaplarla (Twitter ve Facebook) Türk toplumu arasında gerginlik çıkarılmak ve toplumun bazı kesimleri provoke edilmek istendiği bildirilerek,vatandaşlarımızın bu konuda uyanık olmaları istendi.

 

HTF'den yapılan yazılı Türkçe  basın bildirisi şöyle:

 

''Son zamanlarda sosyal medyada genel sekreterimiz sayın Erim Uğurlu bey ve Amsterdam Tükem/ Ulu Cami (Tükem Ülkü Ocağı) adına sahte hesaplar açılmaktadır. Bu sahte hesaplarla (Twitter ve Facebook) Türk toplumu arasında gerginlik çıkarılmak ve toplumun bazı kesimleri provoke edilmek istenmektedir. Sayın Erim Uğurlu bey ve Tükem/ Ulu Cami (Tükem Ülkü Ocağı) geçen dönemlerde açılan sahte hesaplarda olduğu gibi tekrar polise müracaat etmiş ve savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlardır. Saygılarla, Hollanda

Türk Federasyon Basın Masası''

 

HTF'den yapılan yazılı Hollandaca   basın bildirisi şöyle:

 

Persbericht Amsterdam, 23 februari 2017 De laatste tijd worden via sociale media (Twitter en Facebook) diverse nep accounts geopend onder de naam van Erim Uğurlu, algemeen secretaris van Turkse Federatie Nederland, en van de bij de Turkse Federatie Nederland aangesloten Tükem/Ulu Moskee Amsterdam (Tükem Ülkü Ocağı). Hierbij wordt onder meer provocerende taal gebruikt richting verschillende etniciteiten en worden radicale politieke meningen geuit uit naam van de heer Uğurlu. De heer Erim Uğurlu en Tükem/Ulu Moskee Amsterdam hebben niets te maken met deze nep accounts. Inzake deze nep accounts zijn aangiftes gedaan. Tot dusver echter zonder resultaat.

 

Hoogachtend, Turkse Federatie Nederland''

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-HOLLANDA

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HOLLANDA, TÜRK, FEDERASYONU, (HTF)'DEN, , SOSYAL, MEDYADAKİ, SAHTE, HESAPLAR, KONUSUNDA, ÖNEMLİ, UYARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı