Haber Detayı
20 Eylül 2016 - Salı 17:46 Bu haber 2816 kez okundu
 
HOLLANDA TÜRK FEDERASYONU'NDAN CAMİ SALDIRILARINA KINAMA
Hollanda Türk Federasyonu Hollanda'da son günlerde camilere yönelik artan saldırılar konusunda basın açıklaması yaparak,Camilere gerçekleştirilen saldırıları kınadı
Türk Dünyasından Haberler Haberi
HOLLANDA TÜRK FEDERASYONU'NDAN CAMİ SALDIRILARINA KINAMA

Hollanda Türk Federasyonu Hollanda'da son günlerde camilere yönelik artan saldırılar konusunda basın açıklaması yaparak,Camilere gerçekleştirilen saldırıları  kınadı.

Hollanda Türk Federasyonundan yapılan basın açıklaması şöyle:

''Kamuoyuna duyuru
Son bir hafta içinde Hollanda Diyanet Vakfına bağlı Zwijndrecht, Zaandam ve Medemblik Camilerine yapılan saldırıları kınıyor, başta Hollanda Diyanet Vakfı olmak üzere adı geçen Camilerimize geçmiş olsun dileklerimizi belirtiyoruz.
Üzülerek belirtmek isteriz ki, bu saldırılarda son zamanlarda Türk toplumu ve Türk kuruluşları aleyhine yapılan olumsuz haberlerin katkısı çok büyüktür. Türk toplumu bu olumsuz haberleri hak etmemektedir ve bu kasıtlı yaklaşımların da artık durması için sorumluluk taşıyan herkesi aklı selim davranmaya davet ediyoruz.
Unutmayalım ki, yukarıda bahsi geçen saldırıların hedefinde doğrudan Türk toplumu vardır. Tekrar geçmiş olsun dileklerimizi belirtir ve her türlü talep edilen yardımlaşmaya hazır olduğumuzu belirtiriz.
Hollanda Türk Federasyon 

Hollanda Türk Federasyon
Basın masası''Denildi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HOLLANDA, TÜRK, FEDERASYONU'NDAN, CAMİ, SALDIRILARINA, KINAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı