Haber Detayı
21 Aralık 2016 - Çarşamba 10:36 Bu haber 1081 kez okundu
 
HOLLANDA TÜRKLERİ'NDEN JEST...
Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşlarından bir grup, Lahey’deki Rusya Büyükelçiliği'ne randevu alıp giderek taziyelerini bildirdi.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
HOLLANDA TÜRKLERİ'NDEN JEST...

Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşlarından bir grup,  Lahey’deki Rusya Büyükelçiliği'ne randevu alıp giderek taziyelerini bildirdi.  Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri olmalarına rağmen, bu ziyareti bireysel vatandaş olarak gerçekleştirdiklerini belirten Veyis Güngör, Mehmet Tütüncü, Adil Akaltun, Ebubekir Öztüre ve İlhan Aşkın, Ankara’nın Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un alçakca bir terör saldırısı sonucu hayatına kaybetmesinden duydukları  üzüntüyü belirttiler. 

 

Lahey Rusya Büyükelçiliği Ataşelerinden Anton Naumkin'e taziyelerini bildirip, özel olarak açılan taziye defterini imzalayan Türkler'e teşekkür eden Rus Ataşe, bu hareket ile iki ülke arasındaki dostluğun perçinlendiğini belirtti.
Türkler'in randevulu özel ziyaretinden sonra, taziye defterini imzalamak için kalabalık bir topluluk kuyruğa girdi.

 

Fotoğraflarda: Lahey'deki Rusya Büyükelçiliğini taziye için ziyaret eden Türkler'i, Rus Ataşesi Anton Naunkin (sağdan üçüncü) karşıladı. Türkler taziye defterine de duygularını yazdılar.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-HOLLANDA

HABER:İLHAN KARAÇAY

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HOLLANDA, TÜRKLERİ'NDEN, JEST...,
Yorumlar
Haber Yazılımı