Haber Detayı
16 Mart 2017 - Perşembe 10:48 Bu haber 2482 kez okundu
 
HTF GENEL BAŞKANI MURAT GEDİK HOLLANDA GENEL SEÇİMİNİ DEĞERLENDİRDİ
Hollanda'da yaşayan Türklerin en önemli çatı örgütlerinden biri olan Hollanda Türk Federasyonu (HTF) Genel Başkanı Murat Gedik Hollanda'da dün gerçekleşen Hollanda Genel Seçimlerini değerlendirdi.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
HTF GENEL BAŞKANI MURAT GEDİK HOLLANDA  GENEL SEÇİMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Hollanda'da yaşayan Türklerin en önemli çatı örgütlerinden biri olan Hollanda Türk Federasyonu (HTF) Genel Başkanı Murat Gedik Hollanda'da dün gerçekleşen Hollanda Genel Seçimlerini değerlendirdi.

 

 Hollanda Türk Federasyonu (HTF) Genel Başkanı Murat Gedik yaptığı Değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi;

''Öncelikle Hollanda’da yapılan 15 Mart seçimleri hayırlı olsun. Sonuçlardan çıkarılması gereken iki önemli konuyu ilginize sunmak isterim:

 

1. Önceden belirtmiş olduğumuz gibi Türkiye ile yaşanan diplomatik krizler mevcut başbakan Rutte’ye yaramış, Geert Wilders’in zararına olmuştur. Başbakan Rutte bu krizlerde pasif davransaydı Wilders’in sıçraması kaçınılmazdı. Krizler esnasında Rutte adeta Wilders’e “Bağırmayla, çağırmayla değil icraatla olur bu işler.” diye ders vermiştir;

 

2. PvdA’nın çökmesi ve DENK Partisinin 3 sandalye ile adeta seçimin istenilmeyen galibi olması, Türklerin ve Faslıların oylarının artık çantada keklik olmadığını göstermiştir. Sylvana Simons’u DENK’ten koparan güç bundan sonra nasıl girişimlerde bulunacak zamanla görülecektir.

 

Genel olarak seçim sonuçlarına baktığımızda Hollanda’nın ayrılmaz bir parçası olan Türk milleti sonuçlardan şikayetçi olmayacaktır. Fakat siyasi çalışmalarını bundan sonra daha da aktif hale getirmesi gerekmektedir. Türk’ün (ve elbette Faslıların) sesini duymamazlıktan gelen PvdA’nın durumu ortada, diğer siyasi partiler de gelecekte muhtemelen milletimize yönelmek için başka yollar deneyeceklerdir.''Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HTF, GENEL, BAŞKANI, MURAT, GEDİK, HOLLANDA, , GENEL, SEÇİMİNİ, DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı