Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 11:56 Bu haber 680 kez okundu
 
İBBʹDEN 5 BİN ÇOCUĞA FUTBOL VE DEĞERLER EĞİTİMİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı projesinin 6. Etap çalışmaları devam ediyor. 7 - 15 yaş arası yaklaşık 5 bin çocuk ve genç 22 spor tesisi ve kompleksinde antrenmanlara çıkarken, her hafta sonu tesislerde ailelerin de katılımı ile değerler eğitimi düzenleniyor.
İstanbul Haberi
İBBʹDEN 5 BİN ÇOCUĞA FUTBOL VE DEĞERLER EĞİTİMİ

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Başakşehir Futbol Kulübü ve Spor İstanbul işbirliğinde hayata geçirilen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesiʹnin altıncı etabı 5 bin çocuk ve gencin katılımı ile devam ediyor. Antrenörler ve spor eğitmenlerinin eşliğinde yürütülen çalışmaların yanı sıra tesislerde futbolcu adaylarına ve ailelerine yönelik değerler eğitimi gerçekleştiriliyor.

 

Yrd. Doç. Dr. Umut Başoğlu tarafından beslenmeden, Fair-Play ilkelerine rakibe saygıdan, spor ahlakına kadar birçok konuda bilgilerin “Değerler Eğitimi” programı Metin Oktay Spor Tesisi, Hakkı Başar Spor Kompleksi, Pendik Çamlık Spor Tesisi, Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi, Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi, Kurtköy Pendik Spor Tesisi ve Cebeci Spor Kompleksiʹnde tamamlandı.

 

 

 Değerler Eğitimi bir sonraki hafta sonu ise; Tevfik Aydeniz Spor Tesisi, Florya Spor Tesisi ve Haldun Alagaş Spor Tesisleriʹnde devam edecek.  3 Mart 2018ʹe kadar projenin devam ettiği tüm spor tesislerinde yapılacak olan eğitimlere bu hafta Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) A Milli Takım Kaleci Antrenörü Alper Boğuşlu da katıldı. Cebeci Spor Kompleksiʹndeki eğitimde gençlere ve ailelerine tavsiyelerde bulunan Boğuşlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan olanakların gelişimleri açısından önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: ˮ Bizim çocukluğumuzda şu anki kadar geniş imkanlar yoktu, sizler bu bakımdan çok şanlısınız. Başta spor eğitmenleri olmak üzere, tesis ve diğer tüm imkanların Büyükşehir Belediyesi tarafından size sağlanmış olması çok büyük avantaj. Tüm bunları en iyi şekilde değerlendirmeniz, ileride iyi birer futbolcu olamasanız bile iyi birer insan olmanıza vesile olacaktır.

 

Ben Trabzonʹda zor şartlar altında futbola başladım ve çok uzun süren çalışmanın ardından şu anki kariyerime ulaştım. Şu anda A Milli Takımdayım, sizlere de tavsiyem çok çalışmanız yönünde olacaktır.ˮ

 

 

ARTUKLU  HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İBBʹDEN, 5, BİN, ÇOCUĞA, FUTBOL, VE, DEĞERLER, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı