Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 15:32 Bu haber 1136 kez okundu
 
İBBʹDEN AHŞAP RESTORASYON KURSU
İstanbul Büyükşehir Belediyesi KUDEB (Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü) mimar ve mühendisleri Ahşap Eğitim Atölyesinde eğitim çalışmasına davet ediyor.
İstanbul Haberi
İBBʹDEN AHŞAP RESTORASYON KURSU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi KUDEB (Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü) mimar ve mühendisleri Ahşap Eğitim Atölyesinde eğitim çalışmasına davet ediyor.

 

Ahşap ve taş işçiliği konusunda Türkiye’nin önde gelen kurumlarından olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı KUDEB (Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü) mimar ve mühendisleri Ahşap Eğitim Atölyesinde eğitim çalışmasına davet ediyor.

Eğitim atölyesi; kültür varlıklarının onarımında şantiye şefi, teknik uygulama sorumlusu olarak veya bakım-onarım, restorasyon, projelendirme işleri kapsamında kamu kurum-kuruluşları ya da özel sektörde çalışan “mimar” veya “mühendis” unvanlarına sahip kişileri için düzenleniyor.

Geleneksel ahşap yapıların korunması ve onarımı konusunda bilinçlendirmek amacını taşıyan etkinlik, 8-9 Şubat 2018 (Perşembe- Cuma) tarihlerinde KUDEB Ahşap Eğitim Atölyesiʹnde gerçekleşecek. Atölye çalışmaları, 4 ana başlıkta ve 10 kişilik bir grupla yürütülecek. Katılımcıların etkinliğe 09.00-16.00 tarihlerinde iki tam gün katılımları gerekiyor.

Etkinliğe katılmak isteyenlerin kayıt işlemleri için: Özgeçmiş ve mezuniyet belgesi kopyasını veya oda kimlik kartı ön yüz fotoğrafını, demet.surucu@ibb.gov.tr adresine mail atmaları gerekiyor. Atölye ortamında uygulamalı gerçekleşeceğinden rahat kıyafetler giyilmesi ya da yedek kıyafet getirilmesi öneriliyor.

Atölye Çalışmasının Ana Başlıkları

Yapıda Kullanılan Ahşabı Tanıma ve Koruma Yöntemleri- sunum
Ahşap Yapı Elemanı Onarımı
Ahşap Karkas Yapım Sistemleri
Ahşap Giyotin Pencere Yapımı

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İBBʹDEN, AHŞAP, RESTORASYON, KURSU, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı