Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 12:36 Bu haber 379 kez okundu
 
İBB’DEN GELECEĞİN YILDIZLARINA ‘DEĞERLER EĞİTİMİ’
Spor Haberi
İBB’DEN GELECEĞİN YILDIZLARINA ‘DEĞERLER EĞİTİMİ’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Futbol oynamayan çocuk kalmayacak’ sloganıyla düzenlediği Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi'nin 6. Etabı 5 bin çocuğun katılımıyla devam ediyor. Akademi kapsamında geleceğin yıldızlarına ve ailelere Değerler Eğitimleri de veriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Spor İstanbul ve Başakşehir Futbol Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi’nin 6’ncı etabı devam ediyor. Geleceğin yıldız futbolcularını keşfederek profesyonel ve amatör spor kulüplerinin alt yapısına kazandırmayı hedefleyen projeye katılan 5 bin öğrenci için futbol eğitimlerinin yanı sıra her hafta ailelerin de katıldığı Değerler Eğitimi düzenleniyor. Değerler Eğitimi, Oryantiring Milli Takımı Baş Antrenörü Doç. Dr. Umut Başoğlu tarafından her hafta sonu projenin yürütüldüğü İBB Spor Tesisleriʹnde devam ediyor. Eğitimler bu hafta Dudullu, Sefa Tepesi ve Heybeliada Spor Tesisleriʹnde gerçekleştirildi. Dudullu Spor Tesisiʹnde düzenlenen eğitime Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz da katıldı. Projeye bu yıl ilk kez dahil edilen Adalar ilçesi Futbol Akademi Kampı çalışmalarına ve Değerler Eğitimiʹne yoğun ilgi gösteriyor. Büyükada, Kınalıada, Burgazada ve Heybeliadaʹda yaşayan yaklaşık 150 çocuk antrenmanlara düzenli olarak katılırken Değerler Eğitimiʹnde de aileleri ile birlikte yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıp hizmete açılan Heybeliada Hüseyin Rahmi Gürpınar Lisesi Konferans Salonuʹnda gerçekleştirilen Değerler Eğitimi etkinliğine ada sakinleri, proje yetkilileri ve spor adamları da katıldı. OBEZİTENİN KAYNAĞI TEKNOLOJİYLE GELEN HAREKETSİZLİK
Beslenmeden, uyku düzenine, rakibe saygıdan sporcu ve aile iletişimine kadar pek çok farklı konuda hem geleceğin yıldızlarını hem de ailelerini yakından ilgilendiren bilgiler veren Doç. Dr. Umut Başoğlu teknolojinin çok fazla kullanılmasıyla çocukların daha az hareket etmeye başladığını ve bu durumun toplum sağlığını bozduğunu açıkladı. Sporun belirli kurallar dahilinde yapıldığını ancak egzersizin her şartta ve her ortamda yapılabileceğine dikkat çeken Başoğlu, “Biz artık hareket etmez hale geldik. Ülkemiz 80 milyon nüfusa sahip. Nüfusun üçte biri obez, üçte biri aşırı kilolu. Sebebi ise artık hareket etmeyişimiz. Teknolojinin hayatımızın çok fazla içine girmesi ile birlikte hareket etmeyi unutmaya başladık. Çocuklarımız artık zamanını tablet, telefon ve bilgisayar başında geçiriyor ve hareketten uzak kalıyor” dedi.
Futbol Akademi Kampı Değerler Eğitimi programları 14 Nisanʹda İBB Kale Spor Tesisleri, Silivri Müjdat Gürsü Spor Tesisleri ile 15 Nisanʹda Çırpıcı Spor Tesisleriʹnde düzenlenecek. Programlar son olarak 22 Nisanʹda İBB Orhangazi Şehir Parkı Spor Tesisiʹnde sona erecek.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İBB’DEN, GELECEĞİN, YILDIZLARINA, ‘DEĞERLER, EĞİTİMİ’,
Yorumlar
Haber Yazılımı