Haber Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 18:04 Bu haber 474 kez okundu
 
İBB ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEKLERE REHBERLİK EDİYOR
Gençlik Haberleri Haberi
İBB ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEKLERE REHBERLİK EDİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Doğru Meslek ve Tercih Konferansları tamamlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite sınavına girecek gençlerin kendilerine uygun alanda eğitim alıp, doğru mesleği seçebilmeleri amacıyla düzenlediği Doğru Meslek ve Tercih Konferanslarını tamamladı. Dört farklı konferans salonunda yapılan konferanslara bu dönem 34 liseden 2500 öğrenci katıldı.

Gençlerin gelecek kaygısı gütmeden kendilerini geliştirmeleri, kendilerini tanımaları ve kendilerine güvenmeleri noktasında eğitimlerin verildiği programlardan oluşan Doğru Meslek ve Tercih Konferansları 16 Mayıs’ta başladı.

34 LİSEDEN 2500 GENÇ KATILDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından önceki yıllarda liselerde düzenlenen konferanslar bu dönemde İBBʹye ait konferans salonlarında gerçekleştirildi. Anadolu ve Avrupa Yakasıʹnda 34 liseden üniversite sınavına hazırlanan 2500ʹün üzerinde gencin katıldığı konferanslarda alanında uzman eğitimciler sınav sistemi hakkında bilgiler verdi.

İBB’NİN KONFERANSLARINA 4 YILDA 15 BİN GENÇ KATILDI
Konferanslar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cem Karaca Kültür Merkeziʹnde düzenlenen son programla tamamlandı. Günün sonunda salonu dolduran lise son sınıf öğrencileri sınavlar ve tercihler hakkında merak ettiklerini akademisyenlere sorma fırsatı buldu.

İlk kez 2015 yılında başlayan Doğru Meslek ve Tercih Konferansları’na bu dönemle birlikte 15 bin kişi katıldı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İBB, ÜNİVERSİTE, SINAVINA, GİRECEKLERE, REHBERLİK, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı