Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 17:28 Bu haber 524 kez okundu
 
İETT'DEN ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE EYLEM UYARISI
Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası ve Özel Halk ve Belediye Otobüsü İşverenler Sendikası üyesi bir grup özel halk otobüsü işletmecisi, İBB'den aldıkları paranın maliyetlerini karşılamadığını belirterek cuma günü kontak kapatacaklarını açıklamalarının ardından bugün İETT yazılı KAMUOYU açıklaması yaparak,Eylemin yasalara ve sözleşme hukukuna aykırı olacağı konusunda Özel Halk Otobüslerini uyardı.
İstanbul Haberi
İETT'DEN  ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE EYLEM UYARISI

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası ve Özel Halk ve Belediye Otobüsü İşverenler Sendikası üyesi bir grup özel halk otobüsü işletmecisi, İBB'den aldıkları paranın maliyetlerini karşılamadığını belirterek cuma günü kontak kapatacaklarını açıklamalarının ardından bugün İETT yazılı KAMUOYU  açıklaması yaparak,Eylemin yasalara ve sözleşme hukukuna aykırı olacağı konusunda Özel Halk Otobüslerini uyardı.

 

İETT'den yapılan Kamuoyu duyurusu şöylae;

''İstanbul Otobüs A.Ş. bünyesinde çalışan bazı özel otobüs işletmecileri 07 Mart 2018 günü saat 22.30’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde eylem yaparak Cuma günü kontak kapatacakları yönünde basın açıklaması yapmışlardır.

Bilindiği üzere söz konusu taşımacılar İdare tarafından düzenlenen 2 ayrı ihale sonucu 10 ve 15 yıllığına taşımacılık hizmeti vermeye hak kazanmışlardır. Taşımacılar, taşımacılık faaliyetini sözleşme ve mevzuat hükümlerine göre yerine getirmekle yükümlüdürler.

Söz konusu taşımacıların yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmadığı gibi yapılması planlanan eylem, sözleşmenin “Toplu olarak direniş yaparak taşımacılığı durdurmak, aksatmak otobüsle birlikte gösteri yapmak, kamu düzenini ve otoritesini sarsacak vb. eylemlerde bulunmak” hükmü kapsamında değerlendirilecektir.

Bununla beraber, İETT olarak toplu taşımacılık hizmetinin aksamaması için gerekli önlemler alınmış, ihtiyaç duyulan hatlara ek seferler planlanmıştır. Eylem olması halinde İstanbullular toplu ulaşımda sorun yaşamayacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBIL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İETT'DEN, , ÖZEL, HALK, OTOBÜSLERİNE, EYLEM, UYARISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı