Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 12:39 Bu haber 366 kez okundu
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 50 AVUKAT VE ÇALIŞANLARIYLA SİLİVRİʹDE
Belediye Haberleri Haberi
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 50 AVUKAT VE ÇALIŞANLARIYLA SİLİVRİʹDE

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY hain terör örgütü tarafından Belediyemizin Saraçhane Merkez binasının işgaline karşı açılan darbe davasının ikinci duruşması bugün İstanbul Silivri’de 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmayı İBB, İSKİ, İETT ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şirketlerinden 50 avukat ile 150 kişilik ekip takip etti.

Duruşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesini Genel Sekreter Hayri Baraçlı ve 1. Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan başkanlığındaki ekip temsil etti.

27 Kasım 2017’deki ilk duruşmaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal katılarak müdahil olmuş ve Mahkeme heyeti talebi kabul etmişti.

Bugünkü duruşmaya yoğun katılımdan dolayı salonda yer kalmadığı için sınırlandırılmaya gidildi. Mahkemenin iki hafta içerisinde karara varması bekleniyor.

FETÖ/PDY hain terör örgütü tarafından 15 Temmuz gecesi düzenlenen darbe girişiminde sanıkların birlikte ve hakimiyet kurarak ateş etmeleri sonucunda, Prof. Dr. İlhan Varank, Erkan Pala, Adil Büyükcengiz, Tahsin Gerekli, Ömer Cankatar, Murat Kocatürk, Haki Aras, İbrahim Yılmaz, Yunus Emre Ezer, Şuayp Seferoğlu, Ahmet Kara, Metin Arslan, Ramazan Sarıkaya ve Tolga Ecebalınʹın şehit oldukları belirtilen iddianamede, olaylarda 182 kişinin de yaralandığı bilgisi aktarılıyor.
ÖZET BİLGİ
Dava dosyasındaki sanık sayısı:1 Albay(Zeki Demir), 3 Yüzbaşı (Ramazan Ertürk, Yakup Karaçelik, Mustafa Alper Şengören) 46 tane Er ve 2 tanesi Memur olmak üzere (Mehmet Tunç ve Gökay Atilla Bostan) toplam 52 sanık.

Dava dosyasındaki şehit sayısı    : 14
Dava dosyasındaki gazi sayısı      : 182
Dava dosyasındaki müşteki sayısı : 208
Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTANBUL, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, 50, AVUKAT, VE, ÇALIŞANLARIYLA, SİLİVRİʹDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı