Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 12:47 Bu haber 815 kez okundu
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MEHMETÇİK’İN YANINDA
Kültür ve Sanat Haberi
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MEHMETÇİK’İN YANINDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, canı pahasına ülkemizin sınırlarını koruyan askerimizle kucaklaşmak için Hatay’a gitti. İçinde yaşadığı toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunun bilincinde olan Şehir Tiyatroları, iyi gününde de kötü gününde de milletimizin yanında.

Kahraman askerlerimizin zaferi ve Afrin Zeytin Dalı Operasyonu sayesinde sınırlarımızda barışın ve huzurun kalıcı olarak kurulmasını arzu eden Şehir Tiyatroları, bölgedeki asker ailelerine ve yöre halkına manevi destek için iki oyunu sahneye koyacak. 5 Mart 2018 tarihinde Hatay’da “Komik-i Şehir Naşit Bey”, 6 Mart 2018 tarihinde de İskenderun’da “Hisse-i Şayia” oyunları sahnelenecek. 115 kişilik turne ekibinde yönetim, sanatçı ve teknik ekip yer alıyor.

Şehir Tiyatroları turne ekibi, 5 Mart 2018 Pazartesi günü askerî karargâh ziyareti yaptıktan sonra akşam saat 20.00’de “Komik-i Şehir Naşit Bey” oyununu Antakya Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. 6 Mart 2018 Salı günü saat 20.00’de de İskenderun Teknik Üniversitesi Salonu’nda “Hisse-i Şayia” oyunu sahnelenecek. Şehir Tiyatroları tarafından bölgedeki asker ailelerine ve yöre halkına manevi destek için sahneye konulacak oyunların detaylarına aşağıdaki linkleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Komik-İ Şehir Naşit Bey Hisse-İ Şayia(Bir Evlilik Komedisi)
Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTANBUL, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, ŞEHİR, TİYATROLARI, MEHMETÇİK’İN, YANINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı