Haber Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 14:38 Bu haber 1145 kez okundu
 
İTFAİYE ERİ OLMAK SINAVDAN GEÇİYORLAR
Kamudan Haberler Haberi
İTFAİYE ERİ OLMAK  SINAVDAN GEÇİYORLAR

Dünyanın en modern teçhizatıyla İstanbullulara hizmet eden İstanbul Büyükşehir Belediye İtfaiyesi’nin boş itfaiye eri kadroları için "dayanıklılık ve yeterlilik" sınavları başladı. İstanbul İtfaiyesi’ni daha güçlü yapmak ve halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için 500 yeni itfaiye eri göreve başlayacak.

Müracaatı önceden alınan ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde zorlu parkurda deneyimli itfaiyecilerin gözetiminde sınava giriyor. İstanbul İtfaiyesiʹnin personel ihtiyacını karşılamak amacıyla açılan sınav için 11-25 Haziran 2018 tarihleri arasında 11 bin 377 kişi elektronik ortamda ön başvuruda bulunmuştu. Ön başvurunun ardından boy-kilo oranı, sürücü belgesi ve aranan diğer şartları taşıyan bin 25 aday arasından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralamasına göre 984 aday sınava katılmaya hak kazanmıştı.

Adaylardan 53’ü bugün Yenikapı Etkinlik Alanıʹnda kurulan özel parkurda ter döktü. Tecrübeli itfaiyecileri gözetiminde yarışan adaylar, koşma, su sıkma, merdivene tırmanıp asılı duran kum çuvalını yukarı çekme, engelden atlama, ağırlık taşıma, barfiks ve mekik gibi çeşitli testlerden geçiyor.

KPSSʹde 60 ve üzeri puan alan, 30 yaşını geçmemiş ve C sınıfı ehliyeti olan adaylar 24 gün sürecek sınavlarda 984 kişi itfaiye eri olabilmek için ter dökecek. “Dayanıklılık ve yeterlilikˮ sınavını geçenler sözlü sınava girecek. Zorlu sınavları kazanan 500 kişi İstanbul İtfaiyesi’nde er olarak göreve başlayacak.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İTFAİYE, ERİ, OLMAK, , SINAVDAN, GEÇİYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı