Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 14:58 Bu haber 950 kez okundu
 
İYİ Parti Ankara İl Başkanı Özarslan'dan KKTC 34.Kuruluş Yıldönümü Mesajı
15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşu nedeniyle Ankara İl Başkanı Dr. Mesut Özarslan bir kutlama mesajı yayınladı.
Ankara Haberi
İYİ Parti Ankara İl Başkanı  Özarslan'dan KKTC 34.Kuruluş Yıldönümü Mesajı

15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşu nedeniyle Ankara İl Başkanı Dr. Mesut Özarslan bir kutlama mesajı yayınladı. Özarslan mesajında, “Kardeş ve soydaş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34’üncü kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.” dedi.

 

İYİ Parti Ankara İl Başkanımız Dr. Mesut Özarslan, 15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşu nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunları kaydetti.  

 

“Kıbrıs Türk halkının yıllarca süren bağımsızlık mücadelesi sonucunda, büyük bedeller ödeyerek, hür iradesiyle kurduğu Kardeş ve soydaş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34’üncü kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

 

15 Kasım 1983, Kıbrıs Türk Halkı için özgürlük anlamına gelen onurlu bir tarihtir. Saldırı, baskı ve tehditlerle yok edilmek istenen Kıbrıs Türk Toplumu büyük uğraşlar sonucunda kendi devlet çatısı altında, huzur ve güven içerisinde bir yaşama kavuşmayı başarmıştır.

 

Bu gurur verici günde, Kıbrıslı Türk kardeşlerimin mutluluğunu en içten duygularımla paylaşıyor,Cumhuriyet Bayramlarını kutluyorum.” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İYİ, Parti, Ankara, İl, Başkanı, , Özarslan'dan, KKTC, 34.Kuruluş, Yıldönümü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı