Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 12:50 Bu haber 2328 kez okundu
 
İzmir Mardinliler Federasyonu'nda Başkan Değişimi
İzmir Mardinliler Federasyonu’nda Beşir Tunç başkanlığı bıraktı; Ahmet Tunç yeni başkan seçildi
Mardin Haberi
İzmir Mardinliler Federasyonu'nda Başkan Değişimi

İzmir Mardinliler Federasyonu’nda (İMAF) Ahmet Tunç dönemi başladı. Mevcut başkan Beşir Tunç’un rahatsızlığı nedeniyle başkanlığı bırakması üzerine yönetim kurulu toplanarak Ahmet Tunç’u başkanlığa seçti.

İMAF aylık yönetim kurulu toplantısını Konak Pier Kahve Deryası’nda gerçekleştirdi. Toplantıda mevcut başkan Beşir Tunç, yakın dönemde bir operasyon geçirdiğini belirterek, “Yaklaşık 16 aydır federasyonumuzda başkanlık yapmaktayım. 8 yıl önce yaşadığım rahatsızlık geçtiğimiz günlerde nüksetti. Bir operasyon geçirdim. Bu koşullarda başkanlığı sürdürmem ve faydalı olmam mümkün değil. Bu nedenle siz değerli yönetim kuruluna istifamı sunuyorum” dedi.

Yönetim kurulu Beşir Tunç’un istifasını oy birliği ile kabul ettikten sonra, başkan adayı olup olmadığı soruldu. Gelen öneriler doğrultusunda Ahmet Tunç başkan adayı oldu. Yapılan oylamada Ahmet Tunç, oybirliği ile başkan seçildi.

Toplantıda söz alan İMAF Başkan Vekili Mehmet Şakir Başak da, Ahmet Tunç’un kendi ekibini kurması için görevi bırakacağını duyurdu.

Oylamanın ardından söz alan yeni başkan Ahmet Tunç, Beşir Tunç’a emeklerinden dolayı teşekkür ederek, “Beşir Tunç başkanım görevi layıkıyla yerine getirdi. Kongremizde yaklaşık 8 aylık bir zaman var. Ben de federasyonumuzun başarısı için çalışacağım. Siz değerli yönetim kuruluna, dernek başkanlarıma beni bu göreve layık gördükleri için de teşekkür ederim. Görevde olduğum süre boyunca hemşehrilerimiz için ve İzmir için üzerine düşeni yapacağım” diye konuştu.

Ahmet Tunç’un ardından söz alan İMAF Genel Başkan Yardımcısı Sait Karaaslan da, İMAF’ın geleceğe daha güçlü yürüyeceğine inancının tam olduğunu ifade ederek, “Ahmet Tunç kardeşimi yıllardır tanırım. Başkanlık görevini layıkıyla yerine getirecek, federasyonumuza güç katacak bir arkadaşımızdır. Bizler de onun etrafında kenetlenerek, federasyonumuzu layık olduğu noktaya taşımak için mücadele edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Gazeteci-yazar Salih Erkek de, Mardinlilerin daha fazla kenetlenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Önümüzde bir seçimler yılı var. Hemşerilerimize güçlü katkılar sunmamız gerek. Ayrıca İzmir’de yaşayan hemşehrilerimizin  bizden büyük beklentileri var. Ahmet Tunç dostumun başkanlığında bunlar için mücadele etmeliyiz” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından İMAF Yönetim Kurulu toplu fotoğraf çektirdi.

 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-İZMİR
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İzmir, Mardinliler, Federasyonu'nda, Başkan, Değişimi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İzmir Mardinliler Federasyonu'nda Başkan Değişimi
İzmir Mardinliler Federasyonu'nda Başkan Değişimi
İzmir Mardinliler Federasyonu'nda Başkan Değişimi
Yorumlar
Haber Yazılımı