Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 10:45 Bu haber 972 kez okundu
 
KIZILTEPE BELEDİYESİ VATANDAŞIN SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYOR
Kızıltepe Belediyesi Turgut Özal Sağlık Yaşam Alanı açtığı kurslarla ve sağlık ekibiyle vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
Mardin Haberi
KIZILTEPE BELEDİYESİ VATANDAŞIN SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYOR

Kızıltepe Belediyesi Turgut Özal Sağlık Yaşam Alanı açtığı kurslarla ve sağlık ekibiyle vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

 

Kadınlara birbirinden farklı kursların verildiği Turgut Özal Sağlık Yaşam Alanı, sağlık ekibiyle de ilçedeki mahalleleri gezerek bütün vatandaşlarımıza şeker, tansiyon gibi konularda bilgilendirmede bulunup, hastalarla yakından ilgilenmektedir.

 

Açıldığı günden beri 1007 hastaya ulaşan Turgut Özal Sağlık Yaşam Alanı hastalara enjeksiyon, gebelik testi, buhar tedavisi, tansiyon, şeker ölçümü, pansuman, kan alımı gibi sağlık hizmetleri vermektedir. Her işin başı sağlık diyenKızıltepe Belediyesi vatandaşlar için sağlık hizmetini ön plana çıkararak birçok hastaya yardım eli uzatmaktadır.

 

Saha çalışmasında Turgut Özal, Medya ve Aşiti Mahallesi’nde toplam 747 haneye ulaşılmıştır. Özellikle yaşlı ve yatalak olan vatandaşlara evde sağlık hizmeti sunularak ihtiyaçları giderilmektedir.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KIZILTEPE, BELEDİYESİ, VATANDAŞIN, SAĞLIĞINA, ÖNEM, VERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı