301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 15:04 Bu haber 723 kez okundu
 
KIZILTEPE BELEDİYESİNDEN MESLEKİ KÜTÜPHANE PROJESİ
Kızıltepe Belediyesi gençler ve çocuklar için Mesleki Kütüphane Projesini hayata geçirdi.
Mardin Haberi
KIZILTEPE BELEDİYESİNDEN MESLEKİ KÜTÜPHANE PROJESİ

Kızıltepe Belediyesi yaptığı çalışmalarla gençlerin ve çocukların gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Açtığı gençlik merkezleriyle gençlere hem ders çalışma hem de sosyal faaliyetler ortamı sunan Kızıltepe Belediyesi, gençlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

 

Her fırsatta gençler ve çocuklar için yeni projeler hayata geçiren Kızıltepe Belediyesi şimdide gençler ve çocuklar için Mesleki Kütüphane Projesini hayata geçirdi. Bu projeyle gençler ve çocuklar haftada bir gün herhangi bir meslekten biriyle tanıştırılarak, meslekler hakkında bilgi sahibi olabilecek. Böylece akıllarındaki meslekleri çalışan tecrübeli kişilerden dinleyerek akılarındaki sorulara da cevap bulabilecek.

 

Kızıltepe Belediyesine bağlı Mezopotamya Kadın Merkezi’nde bu proje kapsamında gençler ve çocuklar ilk olarak grafik ve tasarım mesleği hakkında bilgilendirildi. Grafik tasarımcı ne yapar, nasıl çalışır, çalışma alanları neler, bu bölüme yerleşebilmek için nasıl çalışılmalı gibi konularda gençler bilinçlendirildi. Grafik ve tasarım bölümü hakkında gençlere teorik bilginin yanında uygulamalı olarak da ders verildi. Keyifli vakit geçiren gençler birer logo da tasarladı.

 

Grafik ve tasarım hakkında bilgi veren grafik ve tasarımcı, tecrübelerini gençler ve çocuklarla paylaşarak, “Gençlere ve çocuklara hangi mesleği yapabileceğinizi düşünüyorsanız, hangi alanda yeteneğiniz varsa o alana yönelin o alan size başarı getirecektir.” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KIZILTEPE, BELEDİYESİNDEN, MESLEKİ, KÜTÜPHANE, PROJESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı