301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 10:42 Bu haber 714 kez okundu
 
KIZILTEPE’DE ONBİNLER PİŞMANİYE FESTİVALİNE KATILDI
İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen 10.Uluslararası İzmit Pişmaniye Festivali Kızıltepe’de gerçekleştirildi. Mardin’in Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen 10. Uluslararası Pişmaniye Festivali'ne Mardinliler yoğun ilgi gösterdi.
Mardin Haberi
KIZILTEPE’DE ONBİNLER PİŞMANİYE FESTİVALİNE KATILDI

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen 10.Uluslararası İzmit Pişmaniye Festivali Kızıltepe’de gerçekleştirildi. Mardin’in Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen 10. Uluslararası Pişmaniye Festivali'ne Mardinliler yoğun ilgi gösterdi.

 

Binlerce Kızıltepeli vatandaşın katıldığı Festival İzmit Belediyesi Mehteran takımının yürüyüşüyle başladı. İzmit’ten giden pişmaniye ustaları tarafından yapılan ve vatandaşlara dağıtılan pişmaniyeler izdiham yaşattı. Festivale Mardin Valisi Mustafa Yaman İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ahmet Odabaş, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Cemil Yaman, AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Mardin’de büyük mutluluk yaratan 10. Uluslararası İzmit Pişmaniye Festivali, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Festivalde Kızıltepe Anafartalar Ortaokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi, Kızıltepe Belediyesi Gençlik Merkezi Gitar Grubu gösterisi ve Mehteran takımının marşları büyük ilgiyle izlendi.

 

Artık Paralar Dağa Ve Örgüte Gitmiyor Festivalde konuşan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ahmet Odabaş, Kızıltepe ilçesinde gerçekleştirilen yatırımları vatandaşlara aktararak, kayyum atamasıyla artık devletin paralarının terör örgütüne değil her kuruşunun vatandaşlara aktarıldığını anlattı. Odabaş, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı ile çalıştıklarını ifade etti. Karanlık Günler Geride Kaldı Pişmaniye Festivali’nin Mardin Kızıltepe’de gerçekleşmesinin kendileri için ayrı bir anlam taşıdığını belirten İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise “biz Mardin’i, Kızıltepe’yi çok seviyoruz. Kızıltepe demek, İzmit demektir. Sizlere İzmit’teki kardeşlerinizin selam ve sevgilerini getirdim. Kızıltepe artık eski Kızıltepe değil. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği çizgi ile Valimiz çok güzel çalışmalar başlatmış, önemli aşamalar kat edilmiş. O karanlık günleri geride bıraktık. Sayın Kaymakamımızı ve Valimizin çalışmaları hepimizi çok gururlandırdı. Bizler her zaman Kızıltepeli kardeşlerimizin yanındayız" şeklinde konuştu.

 

Artık İnsanlarımızın Yüzü Gülüyor Festivalde konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman ise 26 ay önce göreve başladığı gün Midyat'taki patlama ve bölgedeki vatandaşların mutsuzluğuna karşın 'sabredin, güzel günler göreceğiz' diyerek göreve başladığını ifade ederek “Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere ve halkımıza güvendi. Kararlı tutumu ile onun önderliğinde gelmiş olduğumuz tabloyu görün. Artık esnafın, yatırımcının, çocukların kadınların yüzü gülüyor. Doğan’a Teşekkür Bu süreçte İzmit Belediye Başkanımız bize hizmet danışmalığı ile önemli destekler verdi. Bu Festivalde şehrimiz için önemli bir moral desteği oldu, kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi. 10 Bin Pişmaniye Dağıtıldı Festivalde 5 ayrı noktada pişmaniye çekimi yapılırken, 10 bin adet pişmaniye vatandaşlara dağıtıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın vatandaşlara pişmaniye ikramında bulunduğu Festivale vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KIZILTEPE’DE, ONBİNLER, PİŞMANİYE, FESTİVALİNE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı