Haber Detayı
18 Haziran 2017 - Pazar 22:03 Bu haber 809 kez okundu
 
KIZILTEPE ENGELLİLER GÜCÜ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİNDE BAŞKAN TAŞKIN GÜVEN TAZELEDİ
Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Yusuf TAŞKIN, bugün 1 dernek merkezinde yapılan 3.olağan genel kurulda kendisinden başka aday çıkmayınca tek liste ile gidilen olağan genel kurul seçimlerinden yeniden başkan seçilerek güven tazeledi
Mardin Haberi
KIZILTEPE ENGELLİLER GÜCÜ SPOR  KULÜBÜ DERNEĞİNDE BAŞKAN  TAŞKIN  GÜVEN TAZELEDİ

Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Yusuf TAŞKIN, bugün 1  dernek merkezinde yapılan 3.olağan genel kurulda kendisinden başka aday çıkmayınca tek liste ile gidilen olağan genel kurul seçimlerinden yeniden başkan seçilerek güven tazeledi

 

Kurucu başkanlığını yaptığı Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneğinde 6 senedir dernek başkanlığı görevini başarıyla yürüten Mehmet Yusuf TAŞKIN, bugün dernek binasında yapılan 3.olağan genel kurulda yeniden başkan seçildi. 44 üyesi bulunan derneğin genel kurula katılan 38 üyenin oylarının tamamını alarak güven tazeleyen Taşkın, desteklerinden dolayı tüm üyelere teşekkür etti.

 

ENGELLİLER İÇİN ARAÇ VE SPONSOR  İSTİYORUZ

 

Engellilerin sorunlarının dile getirildiği genel kurulda konuşan Taşkın, herkesin engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini vurguladı. Engelliler olarak yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Taşkın, 2011 yılından beri tekerlekli sandalye basketbol branşında mücadele etmekteyiz.Sporcu yetiştirip kendi ayakları üzerinde durup kendi paralarını kazanmak için başka takımlara transfer ediyoruz.Engelli sporcularımızı spor salonuna antrenmanlara ve deplasmanlara götürmekte çok zorlanıyoruz.Takımımızı daha ileriye taşımak ve ilimizi daha iyi şekilde temsil etmek için sponsor olacak birilerini arıyoruz.Dernek olarak ta en önemli sorunlarının başında araç sorunu geldiğini belirterek şöyle konuştu. Engelli bir vatandaş olarak engelli kardeşlerimizi ziyaret edip sorunlarının çözümü konusunda arzu ettikleri şekilde yardımcı olamadıklarından yakınan Taşkın, “Engelli kardeşlerimizi evlerinde ziyaret etmek istiyoruz. Ancak dernek bünyesinde bir aracımız olmadığı için bu ziyaretleri yapamadığımız için engelli vatandaşlarımızın sorunlarını yeteri kadar eğilip çözümü noktasında ilgili yerlere ulaştıramıyoruz. etkinliklerimizde araç temini konusunda sıkıntı yaşıyoruz. O yüzden derneğimize ait bir aracımız olsun istiyoruz. Bu konuda gerek devlet yetkilileri gerekse hayırsever vatandaşlarımızdan araç alımı konusunda desteklerini bekliyoruz” dedi.

 

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI AÇMAYI PLANLIYORUZ

 

Engellilerle yetkililer arasında köprü vazifesi gördüklerini ve bu güne kadar çok sayıda engelliye Tekerlekli sandalye ve malzeme kazandırdıklarını kaydeden Taşkın, Halk Eğitim Merkezi ve iş kur aracılığıyla engellilerin kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri, ev ekonomisine katkı sağlamaları için meslek edindirme kurslarının açılması konusunda önümüzdeki günlerde meslek edindirme kursu açılması yolunda girişimlerinin olduğu müjdesini verdi.

 

PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR

 

Gençlik ve spor Bakanlığına sunduğumuz ve kabul görülen engellilerimize yönelik açacağımız “ENGELSİZ GENÇLİK YAŞAM MERKEZİ” projemiz önümüzdeki Temmuz ayından itibaren faaliyete girecek.Bu projede engellilerimizi evlerinden çıkartarak sosyal hayata dahil edeceğiz.Ayrıca Mardin iş kur müdürlüğüne sunduğumuz bir projemiz daha var ve bu projede 20 engellimize Muhasebeci yardımcılığı kursu vereceğiz.Bu kursu bitirdikten sonra sertifika alıp bu sertifika ile onları işe yerleştirmeyi planlamaktayız.Mayıs ayı içerisinde iş kur Kosgeb işbirliğiyle yürütücü olarak derneğimizin üstlendiği  kosgeb uygulamalı girişimcilik kursunda 15  engellimize girişimcilik kursu verdik.bayramdan sonra kursiyerlerimiz sertifikalarını aldıktan sonra kendi işyerlerini açma imkanına sahip olacaklar.

 

Tek liste ile gidilen seçimlerde 7 kişiden oluşan yönetim kurulu yapılan seçimler sonucunda şu  isimlerden oluştu: Mehmet Yusuf TAŞKIN Yönetim Kurulu Başkanı,İzzettin TAŞKIN Genel Sekreter, Abdulhamit Karaca 1.Başkan Yardımcısı, Mustafa SESİZ 2.Başkan Yardımcısı, Salahattin GÜNDÜZ 3.Başkan Yardımcısı, Fethullah KARACA Sayman,Mehmet Nur TAŞKIN Sekreter.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KIZILTEPE, ENGELLİLER, GÜCÜ, SPOR, , KULÜBÜ, DERNEĞİNDE, BAŞKAN, , TAŞKIN, , GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı