Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 14:45 Bu haber 478 kez okundu
 
KIZILTEPE İLÇE MERKEZİNİN YOL SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Mardin Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve ilçelerde proje ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kırsal mahallelerin yollarının şehir merkezleri gibi olması hedefiyle kırılan rekorların ardından ilçe merkezlerinde de hummalı bir çalışma sürüyor.
Mardin Haberi
KIZILTEPE İLÇE MERKEZİNİN YOL SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve ilçelerde proje ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kırsal mahallelerin yollarının şehir merkezleri gibi olması hedefiyle kırılan rekorların ardından ilçe merkezlerinde de hummalı bir çalışma sürüyor. Mardin’in nüfus olarak en büyük ilçesi olan Kızıltepe ilçesinde ana caddelerin iyileştirilmesi ve beklentileri karşılayan bir yapıda olması için de hareket eden Büyükşehir Belediyesi, gerekli adımları attı. Bu bağlamda Mardin Caddesi, Eski Hastane Caddesi, Adnan Menderes, 806. Cadde ve Şanlıurfa Caddesi’nde yaklaşık 3.5 kilometrelik yol çalışmasında start verilirken, çalışmaların kısa sürede bitirilmesi öngörülüyor.

 

 

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, ”Şehrimizin sorunlarını biliyor ve çözüm üretiyoruz” ifadesini kullandı. Yaman, “Mardin’de görevde olduğumuz zaman diliminde birçok konuda başarılı işlere imza attık. İlimizin her metrekaresine kaliteli ve hemşehrilerimizin istediği hizmetleri ulaştırmak için çaba verdik. Alt yapı ve üst yapıda yaptığımız çalışmalar ile şehrimizin sorunlarını bitirmekle beraber, sosyal sorumluluk çalışmalarımız ile gönüllere dokunduk. İlimizde yol konusunda da önemli rakamlara ulaştık. Daha önceki dönemde neredeyse hiç yol yapılmamasına karşın kırsal mahallelerimizi ulaşılması rekor rakamlar ile beton asfalt ile tanıştırdık. İl ve ilçe merkezlerimizde de sorunları bitirmek adına gerekli çalışmaları hassasiyet ile sürdürüyoruz” dedi.

 

Bu noktada Kızıltepe ilçesinin beklentileri arasında yer alan yol çalışmalarına başladıklarını aktaran Yaman, “İlçemizin ana arter olarak önemli caddeleri söz konusudur. Gerek sosyal yaşam, gerek ilçe ekonomisi gerekse trafik bakımından bu caddeler önemli bir yer tutmaktadır. Biz bu caddelerde yapılan doğalgaz çalışmalarının akabinde, asfalt çalışmalarına başladık. An itibariyle Mardin Caddesi, Eski Hastane Caddesi, Adnan Menderes, 806. Cadde ve Şanlıurfa Caddesi’nde yaklaşık 3.5 kilometrelik yolun modern ve kaliteli yollar ile tanışması için ekiplerimi fedakarca çalışmaktadır. Kısa zaman diliminde bitireceğimiz çalışma ile Kızıltepe halkımızın en büyük isteklerinden birisi bitmiş olacak” diye konuştu.

 

Yaman Artuklu’da da yol ve trafik sıkıntısının bitmek üzere olduğunu aktarırken, Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesinin de bitmek üzere olduğunu ve çalışmanın tamamen bitmesiyle özlenilen yollara kavuşulacağını sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KIZILTEPE, İLÇE, MERKEZİNİN, YOL, SORUNU, ÇÖZÜLÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı