301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 10:46 Bu haber 618 kez okundu
 
Kadıköy Sahaf Günleri Başladı
17 Haziran’a kadar devam edecek ‘Kadıköy Sahaf Günleri’ Kadıköy Ali Suavi Sokakta tarih meraklılarına ve tüm kitapseverlere kapılarını açtı.
Belediye Haberleri Haberi
Kadıköy Sahaf Günleri Başladı

17 Haziran’a kadar devam edecek ‘Kadıköy Sahaf Günleri’ Kadıköy Ali Suavi Sokakta tarih meraklılarına ve tüm kitapseverlere kapılarını açtı.

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliği ile gerçekleşen Kadıköy Sahaf Günleri 9 - 17 Haziran tarihleri arasında Kadıköy Bahariye’de Sanatçılar Sokağı olarak da bilinen Ali Suavi Sokak’ta ziyaret edilebilecek. İstanbul’un farklı semtlerinden 42 sahafın katıldığı Kadıköy Sahaf Günleri 9 gün boyunca 10:00 – 22:00 saatleri arasında açık olacak. Kadıköy Sahaf Günleri’ni ziyaret eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “Ziyaretçiler burada geçmişle günümüz arasında bir bağlantı kurarak kendi tarih belleklerini canlandırıyor.

 

Burada kitapların yanı sıra eski sandıklar içerisinde eski fotoğrafları görmek bile insanda ciddi bir dinamizm yaratabiliyor. İnsanların tercihlerini arttırmak bizim için önemli. Geçmişte çıkan, birçoğu ilk baskı ve az bulunan değerli kitapları bugün burada meraklılarıyla buluşturuyoruz.” dedi. Sahaf günlerinde nadir bulunan kitap, dergi ve plaklar; eski belge, evrak ve haritalar; Osmanlıca kitap ve mecmualar; imzalı, birinci baskı kitaplar ve her bütçeye uygun ikinci el kitaplar meraklılarını bekliyor. SÖYLEŞİ ve SERGİLER Etkinlik alanı aynı zamanda edebiyat, tarih, kültür söyleşilerine ve sergilere de ev sahipliği yapacak. ‘Osmanlı’dan Günümüze Kitapçı Etiketleri ve “Exlibris”ler’; ‘Nazım Hikmet 116 Yaşında: Kendi Eliyle İlk Baskı Kitapları’; ‘Ali Suavi ve Jön Türkler’ adlı 3 sergi etkinlik boyunca ziyaret edilebilecek.

 

Kadıköy Sahaf Günleri’nin söyleşi programı şöyle: 11 Haziran 2018 Pazartesi           18.00 İnsanların ve Cinlerin Ustası Mehmed Siyah Kalem -  Olgay Söyler 19.00 Muzip Masal Cini ile Masallara Yolculuk - Ersin Şen 12 Haziran 2018 Salı                     18.00 Biriktirici mi Koleksiyoner mi? Kitabın farklı ellerdeki  macerası -Talat Öncü, Osman Tan Erkır 13 Haziran 2018 Çarşamba        18.00 Nâzım’dan Eksik Kalanlar - Sinan Şanlıer 14 Haziran 2018 Perşembe         12.00 Küçük Prens ile Felsefe ve Sanat Atölyesi –     Kaktüs Çocuk - Çağla Gülses 15 Haziran 2018 Cuma                 18.00 Sahaflar ve Sahaflık Tarihi - Ömer Türkoğlu, Lütfü 16 Haziran 2018 Cumartesi        18.00 İki “Uzak” Yakın Yazar:  James Joyce ve Oğuz Atay - Fuat Sevimay 17 Haziran 2018 Pazar                 18.00 Şiir Hikâyeleri - Haluk Oral

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kadıköy, Sahaf, Günleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı