Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 07:31 Bu haber 2260 kez okundu
 
KALPAZAN ÇETESİNE ANKARA VE KIRŞEHİRDE EŞZAMANLI OPERASYON
Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 3 aydır yapılan projeli çalışmalarda; bazı şüpheli şahısların yüklü miktarda sahte parayı Kırşehir-Kaman ilçesinde oluşturmuş oldukları matbaa da bastıkları ve piyasaya sürme hazırlığında olduklarının tespit edilmesi üzerine Ankara ve Kırşehir ili Kaman ilçesinde 27.07.2015 tarihinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Polisiye Haberler Haberi
KALPAZAN ÇETESİNE ANKARA VE KIRŞEHİRDE EŞZAMANLI OPERASYON

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından  3 aydır yapılan projeli çalışmalarda; bazı şüpheli şahısların yüklü miktarda sahte parayı Kırşehir-Kaman ilçesinde oluşturmuş oldukları matbaa da bastıkları ve piyasaya sürme hazırlığında olduklarının tespit edilmesi üzerine  Ankara ve Kırşehir ili Kaman ilçesinde 27.07.2015 tarihinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğü Basın açıklaması yaparak olaya ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Konuya ilişkin olarak yapılan yazılı basın açıklaması şöyle:

Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Sahtecilik Suçları Büro Amirliği görevlilerince “T.C.K. 220. maddesi kapsamında kanunun suç saydığı fiilleri işlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında parada sahtecilik (T.C.K. 197. Mad.)” suçu ile ilgili olarak 3 aydır yapılan projeli çalışmalarda; bazı şüpheli şahısların yüklü miktarda sahte parayı Kırşehir-Kaman ilçesinde oluşturmuş oldukları matbaa da bastıkları ve piyasaya sürme hazırlığında olduklarının tespit edilmesi üzerine, suça karıştıkları tespit edilen toplam 6 şüpheli şahsın yakalanması için Ankara ve Kırşehir ili Kaman ilçesinde 27.07.2015 tarihinde eşzamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon çerçevesinde Ankara ilinde bulunan adreslerden Z.O., S.U., Ö.D. ve İ.A. isimli şahıslar yakalanmıştır. İlgili adreslerde yapılan aramalarda sahte olduğu değerlendirilen 77 adet 100 ABD Doları (toplamda 7.700 ABD Doları) ve sahte para basımında kullanıldığı değerlendirilen 2 adet kalıp ele geçirilmiştir. Kırşehir ili Kaman ilçesinde bulunan adreslerden A.Y. isimli şahıs yakalanmış, diğer şüpheli A.Y. isimli şahsın yakalanması mümkün olmamıştır. İlgili adreslerde yapılan aramalarda sahte dolar basımında kullanılan 2 adet para basımında kullanılan matbaa (ağırlıkları 1,5 ve 2,5 ton olan iki adet dijital ofset makinesi), 1 adet para kesme makinesi (giyotin makinesi) sahte 100 ABD dolar kalıpları, para basımında kullanılan rulo halinde ve kesilmiş halde bol miktarda kağıt, çeşitli renklerde boyalar, kesilmiş halde 77 adet 100 ABD Doları (7700 ABD Doları), kesilmemiş halde A-4 kağıdına arkalı önlü 4 adet sığacak şekilde 1932 adet 100 ABD Doları (772.800 sahte ABD doları), olma üzere toplamda 780.500 sahte ABD doları, 1 adet ruhsatlı silah, 35 adet kaleşnikof mermisi, 1 adet dhoçka uçak savar mermisi ve 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirilmiştir.

Yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında Ankara ilinde yakalanan Ö.D., S.U. ve Z.O. isimli şüpheliler çıkarıldıkları Mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, İ.A. isimli şüpheli ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, Kırşehir ili Kaman ilçesinde yakalanan A.Y. isimli şahıs çıkarıldığı Mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.''Denildi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ
 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KALPAZAN, ÇETESİNE, ANKARA, VE, KIRŞEHİRDE, EŞZAMANLI, OPERASYON,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KALPAZAN ÇETESİNE ANKARA VE KIRŞEHİRDE EŞZAMANLI OPERASYON
KALPAZAN ÇETESİNE ANKARA VE KIRŞEHİRDE EŞZAMANLI OPERASYON
KALPAZAN ÇETESİNE ANKARA VE KIRŞEHİRDE EŞZAMANLI OPERASYON
Yorumlar
Haber Yazılımı