Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 12:18 Bu haber 624 kez okundu
 
KARADUVAR’DA DOĞA KATLİAMI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu Belediye Başkanı Eczacı M.Kasım Canbolat, Karaduvar’da yaşanan doğa katliamını ortaya çıkardı.
Mersin Haberi
KARADUVAR’DA DOĞA KATLİAMI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu  Belediye Başkanı  Eczacı M.Kasım Canbolat, Karaduvar’da yaşanan doğa katliamını ortaya çıkardı.

 

Bölgedeki fabrikaların atıklarının Karaduvar sahilinden denize tahliye edildiğini söyleyen Canbolat, “Burada bir doğa katliamı yaşanmaktadır ve yetkililer acilen konu ile ilgili gerekeni yapmalıdır” dedi.
 
İNSAN SAĞLIĞI TEHDİT ALTINDA
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu  Belediye Başkanı  
Eczacı M.Kasım Canbolat, Karaduvar’daki doğa katliamına tepki gösterdi. Bölgede bulunan fabrikaların atıklarını Karaduvar sahilinden denize tahliye edildiğini söyleyen Canbolat, “Bölgedeki fabrikalar zaten insan sağlığını büyük ölçüde tehdit eden atıklara sahip. Bu atıkların denize tahliye edilmesi sebebiyle hem bir doğa katliamı yaşanmakta hem de insan sağlığı ve deniz canlıları büyük ölçüde tehdit altındadır. Bu zehirli atıkların denize dökülmesi asla kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.
 
YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ
 
Yetkilileri konu ile ilgili göreve davet eden Canbolat, “Görüntülerde de görüldüğü gibi dökülen atıklar sebebiyle denizin rengi değişmekte. Bu atıkların denize dökülmesi kimin kontrolündedir? Yetkililerin bu doğa katliamı ile ilgili bilgisi var mıdır? Denize dökülen bu atıkların insan ve deniz canlıları açısından ne tür tehlikeler barındırmaktadır? Bu ve buna benzer birçok sorumuz cevap bekliyor. Ben buradan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mersin İl Müdürlüğüne sesleniyorum ve kendilerini göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-MERSİN
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KARADUVAR’DA, DOĞA, KATLİAMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı