Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:31 Bu haber 679 kez okundu
 
Kılıççıoğlu, Bakan Özlü'ye seslenerek yerli otomobil'i Mersin'de yapalım
İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün yerli otomobil üretimi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle ilgili olarak, yerli otomobil fabrikasının Mersin'de kurulması için desteğe hazır olduklarını ve Mersin'in gerek Serbest Bölge gerekse Liman'ıyla da Türkiye'nin en uygun ili olduğunu söyledi.
Mersin Haberi
Kılıççıoğlu, Bakan Özlü'ye seslenerek yerli otomobil'i Mersin'de yapalım

Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizmci - Sanayici İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, dün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın girişimi ile TOBB önderliğinde yapılacak yerli otomobilde gelinen son aşama hakkında bilgi vermesi sonrasında bir açıklama yaparak yerli otomobil fabrikasının Mersin'de kurulması için işadamları olaraktan desteğe hazır olduklarını söyledi.

Yapılan açıklamada, pek çok ilin art arda yerli otomobilin üretimine talip olmasını da değerlendiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şu anda yerli otomobilin tasarım fazının bitmediğini kaydetti. Hangi il büyük kolaylık sağlıyorsa, seri üretimde illeri ona göre yarıştırabileceklerini söyleyen Özlü, her ilden telefon aldığını, Sakarya'dan Erzurum'a, Antep'ten İzmir'e kadar istekliler bulunduğunu anlattı açıklamasına Mersin'inde talip olduğunu Sanayici İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu'nun Bakan Özlü'ye çağrısı ile gümdenine almasını rica etti.

Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizmci - Sanayici İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün yerli otomobil üretimi ile ilgili Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle ilgili olarak, yerli otomobil fabrikasının Mersin'de kurulması için desteğe hazır olduklarını ve Mersin'in gerek Serbest Bölge gerekse Liman'ıyla  da Türkiye'nin en uygun ili olduğunu söyledi.

Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizmci - Sanayici İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu, yaptığı açıklamada, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün yerli otomobil üretilmesi yönündeki otomotiv sanayinden bulunduğu yer talebe destek verdiklerini belirterek, yerli otomobil üretimi için Mersin'in her konuda  elverişli şartların bulunduğunu söyledi.

İşadamı Kılıççıoğlu "Mersin'deki bütün STK ve kanaat önderleri ve her şeyden önemlisi, vatandaşın bu konuda seferber olmalıdır. Mersin'imizin, siyasi temsilcileri, kanaat önderleri, Vali'miz ve Kaymakamlarımız, STK'larımız, Mersin Basınımız, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın girişimi ile TOBB önderliğinde yapılacak bu yerli otomobil  fabrikasının Mersin'e yapılması için bir proje yarışına ve kampanyalar başlatmaları gerektiğine inanıyorum" dedi.

Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizmci - Sanayici İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu, "Yerli otomobil olarak üretecek aracın adının da RTE olmasını öneriyorum." diyerek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye seslenerek yerli otomobilin Mersin'de hayata geçirilmesine talip olduklarını söyledi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MERSİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kılıççıoğlu,, Bakan, Özlü'ye, seslenerek, yerli, otomobil'i, Mersin'de, yapalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı