301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ağustos 2018 - Cumartesi 08:35 Bu haber 759 kez okundu
 
Kızıltepe’de 10. Uluslararası Pişmaniye Festivali
İzmit Belediyesi tarafından bu sene 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Pişmaniye Festivali bu yıl Kızıltepe’de gerçekleşti.
- Haberi
Kızıltepe’de 10. Uluslararası Pişmaniye Festivali

İzmit Belediyesi tarafından bu sene 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Pişmaniye Festivali bu yıl Kızıltepe’de gerçekleşti.

 

Kızıltepe’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 10. Uluslararası Pişmaniye Festivali, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Festival öncesi İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN, Mardin Vali-Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa YAMAN ile Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ, Aşiti Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kızıltepe İzmit Dostluk Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

 

Açılışta konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN: “Biz buraya büyük bir mutluluk ve heyecanla geldik. Her buraya gelişimizde Mardin ve Kızıltepe’mizi daha güzel görmeye başladık. İzmit’ten Kızıltepe’mize selamlar getirdik. İzmit demek Kızıltepe demek. Kızıltepe demek İzmit demek. Kocaeli demek Mardin demek. Çok güzel ve heyecan dolu bir birliktelik yaşıyoruz. Biz hep birlikte Türkiye’yiz. Hep birlikte Türk milletiyiz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

İzmit Belediye Başkanımız bize maddi ve manevi anlamda çok büyük desteklerde bulunuldu diyen Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “Bugün bunların meyvelerini hep birlikte görüyoruz. Kızıltepe halkı adına kendilerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

 

Kızıltepe İzmit Dostluk Parkı’nın açılışının ardından festival alanına geçiş yapılarak, mehteran gösterisi eşliğinde pişmaniye çekilerek vatandaşlara dağıtıldı. Festivalde pişmaniye çekimi ve dağıtımının yanı sıra Mardin yöresine ait halk oyunları ve mehter konseri yer aldı. Renkli görüntülere sahne olan festival vatandaşlardan tam not aldı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kızıltepe’de, 10., Uluslararası, Pişmaniye, Festivali,
Yorumlar
Haber Yazılımı