301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 14:41 Bu haber 818 kez okundu
 
Kocaeli Büyükşehir’in iç eğitimcilerine eğitim verildi
Kocaeli Büyükşehir’in iç eğitimcilerine eğitim verildi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personel eğitim çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.
Belediye Haberleri Haberi
Kocaeli Büyükşehir’in iç eğitimcilerine eğitim verildi

Kocaeli Büyükşehir’in iç eğitimcilerine eğitim verildi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personel eğitim çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

 

Son olarak Büyükşehir Belediyesi İç Eğitimcilerine “Eğitimcinin Eğitimi” programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen eğitim programı toplam 3 gün sürdü. Eğitim danışmanı Gökhan Yenipazar’ın verdiği eğitimlerde, Büyükşehir Belediyesi iç eğitimci personeline sunum teknikleri, hitabet sanatı, beden dili ve stres yönetimi hakkında önemli bilgiler aktarıldı.

SUNUM TEKNİKLERİ

Büyükşehir Belediyesi, personeline yönelik eğitimlere devam ediyor. Daha önce birçok hizmet içi eğitim düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, iç eğitimci personeline Uzman Eğitmen Gökhan Yenipazar tarafından sunum teknikleri, hitabet sanatı, beden dili ve stres yönetimi konularında önemli bilgiler aktarıldı. ‘’Sunum esnasında katılımcılara aksettirdiğiniz enerji hemen yansır’’ diyen eğitimci Gökhan Yenipazar, sunum esnasında yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durum karşısında paniğe kapılmayarak, durumu espriyle ve gülerek seyirciyle lanse etmek gerektiğine vurgu yaptı.

 

UYGULAMALI OLARAK GERÇEKLEŞTİ

Birebir ve uygulamalı olarak yapılan eğitimde katılımcılara teker teker kısa sunumlar yapıldı. Büyükşehir Belediyesi İç Eğitimcilerinin sunum ve kalabalık karşısında heyecanlanmadan konuşabilme becerilerini arttırmayı amaçlayan eğitimde katılımcıların tümüne kamera önünde kısa bir sunum yaptırıldı. Yapılan sunum esnasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri katılımcılara aktaran Yenipazar, protokolün olduğu yerlerde sunumlarda asla kürsüden sunum yapılmaması gerektiğinin altını çizdi. ‘’Yaramazlık yapan çocukların koltuğun arkasına saklandığı gibi asla kürsünün arkasına saklanamamalıyız’’ diyen Yenipazar, “Katılımcılar bizi vesikalık olarak değil boydan görmelidir” ifadesini kullandı.

HER HAREKETİN BİR ANLAMI VAR

Beden Dili eğitiminde, vücudun konuştuğuna vurgu yapan Gökhan Yenipazar, eğitimin ilk gününde eller ve vücudun anlattıkları üzerinde durdu. Bacakların duruşundan kravat seçimine kadar her şeyin bir anlamı olduğunu belirten Yenipazar, bilerek veya bilmeyerek bilinçaltından kaynaklanarak hareketlerin yapıldığını ve kesin olmasa da her hareketin bir anlam içerdiğini söyledi. Eller ve göz temasının önemine vurgu yapan Gökhan Yenipazar, hepsinden de önce samimiyetin geldiğini belirterek, fotoğraflarla vücut dilinin anlamlarını anlattı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-KOCAELİ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kocaeli, Büyükşehir’in, iç, eğitimcilerine, eğitim, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı