Haber Detayı
08 Eylül 2013 - Pazar 20:19 Bu haber 3881 kez okundu
 
Konya’dan Cizre’ye yardım eli
Konya Merve Mehmet Özdemir İlkokulu 2012 yılında kardeş okul seçtiği Cizre İsmail Ebul-İz İlkokulu'na yeni eğitim yılı münasebetiyle malzeme desteğinde bulundu.
Resmi İlan Haberi
Konya’dan  Cizre’ye yardım eli

Konya Merve Mehmet Özdemir İlkokulu 2012 yılında kardeş okul seçtiği Cizre İsmail Ebul-İz İlkokulu'na yeni eğitim yılı münasebetiyle malzeme desteğinde bulundu.

Geçtiğimiz yıl kardeş okul uygulamasıyla Cizre İsmail Ebul-İz İlkokulu'nu kardeş okul seçen Merve Mehmet Özdemir İlkokulu, geçen yıl yaptığı yardımın ardından yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala kardeş okul uygulaması kapsamında İsmail Ebul-İz İlkokuluna 1 adet projeksiyon cihazı, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet dijital fotoğraf makinesi ve lazer yazıcı yardımında bulundu.

Yapılan yardımlarla ilgili kısa bir açıklama yapan İsmail Ebul-İz İlkokulu Müdürü Ahmet Gümüş, "2012–2013 eğitim öğretim yılında kardeş okul uygulamasıyla okulumuzla kardeş olan Konya Özel Merve Mehmet Özdemir İlkokulu, geçen yıl kardeş okulumuzun öğrencileri ile okulumuzun öğrencileri arasındaki iletişimi ve muhabbetti mektup arkadaşlığı ile başlattık. Kardeş okulumuz 2012–2013 yılında 15 koli giyecek ve kırtasiye yardımını okulumuz öğrencilerine yaptı. Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde Konya’ya bir veli, öğrenci, öğretmen ziyaretini gerçekleştirmeyi amaçlıyor ve kardeş okulumuzu da Cizre’mize misafir olarak değil kendi evlerine davet etmeyi düşünüyoruz. Yardımlarından dolayı okul öğrencileri ve idarecilerine teşekkür ediyorum" dedi

Merve Mehmet Özdemir İlkokulu Müdürü Ömer Faruk Orhan ise  “ Kardeş okul olarak ilan ettiğimiz Cizre İsmail Ebul-iz İlkokulu geçen yıl öğrencilerimiz ceşitli malzemelerden oluşan yardımları yapmıştık. Şimdi ise yeni eğitim-öğretim yılı münasebetiyle elektronik cihazlardan oluşan ve okul için lazım olan cihazları gönderdik. Kardeş okulumuza yılboyunca yardımlarımız devam edecektir” dedi.

 

artuklu haber ajansı-Konya

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Konya, Merve, Mehmet, Özdemir, İlkokulu, 2012, yılında, kardeş, okul, seçtiği, C
Yorumlar
Haber Yazılımı