Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 18:58 Bu haber 1025 kez okundu
 
KURBAN BAYRAMI TATİLİ 10 GÜN OLDU
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ,Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada "Bakanlar Kurulumuz, Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na tekabül, tekaddüm eden günleri ve ara gün olan yarım günün idari izinli olmasına karar vermiştir." dedi.
Turizm Haberi
KURBAN BAYRAMI TATİLİ 10 GÜN OLDU

Başbakan Yardımcısı ve  Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ,Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında  yaptığı açıklamada  "Bakanlar Kurulumuz, Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na tekabül, tekaddüm eden günleri ve ara gün olan yarım günün idari izinli olmasına karar vermiştir." dedi.

 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bugün  yapılan  Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Bakanlar Kurulumuz,  30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı, vatandaşlarımızın bu bayramlar vesilesiyle aile ziyaretleri, turizm sektörünün canlanması ve ticari hayatın olumlu etkilenmesi ihtimallerini değerlendirerek, vatandaşlarımızın rahat bir şekilde bayramlarını idrak etmeleri maksadıyla Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na tekabül, tekaddüm eden günleri ve ara gün olan yarım günün idari izinli olmasına karar vermiştir. Buna göre, 28 Ağustos Pazartesi, 29 Ağustos Salı günleri tam gün, 31 Ağustos Perşembe günü yarım gün idari izinli sayılmasına karar vermiştir." dedi.

 

Bakanlar Kurulu Kararının ardından Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkmış oldu.

 

 Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Emekli Maaşlarının da bayram tatili öncesi ödeneceğini belirterek şunları söyledi;

 

"Emekli sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir." dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: KURBAN, BAYRAMI, TATİLİ, 10, GÜN, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı