Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 10:05 Bu haber 1346 kez okundu
 
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRKOLOJİ GÜNLERİ…
KKTC Lefke Avrupa Üniversitesi yeni bir etkinliğe imza atacak. 07 Nisan 2017 günü başlayacak olan Türkoloji Günlerine “Eski Türk Yazıtlarının Bugünkü Durumu” konferans damga vuracak.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ’NDE TÜRKOLOJİ GÜNLERİ…

KKTC Lefke Avrupa Üniversitesi yeni bir etkinliğe imza atacak. 07 Nisan 2017 günü başlayacak olan Türkoloji Günlerine “Eski Türk Yazıtlarının Bugünkü Durumu” konferans damga vuracak. Aynı gün "Gürcistan'da Türk Kültürü ve Türk Varlığı. Prof. Dr. Valeh Hacıların Türkoloji Çalışmaları" da masaya yatırılacak.

 

LAÜ FEF Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı LAÜ Türkoloji Kulübü Danışmanı Nazım Muradov, bu özel gün ile ilgili bir çağırı yapıyor ve “Herkesi bu konferansımıza davet ediyoruz” diyor.

 

Nazım Muradov Hocanın çağrısı şöyle:

 

“Değerli Hocalarım ve sevgili Arkadaşlar,

 

Lefke Avrupa Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi (Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü; Tarih Bölümü ve Psikoloji Bölümü) olarak bir dizi etkinlik düzenliyoruz.

Lefke Avrupa Üniversitesi yönetimi ve Fakülte Dekanımız Prof. Dr.Saadettin Yıldız bu etkinliklerimizin düzenlenmesinde her zaman yanımızdadır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Bu etkinliklerin hepsinden şu anda söz etmek istemiyorum. Şimdilik sadece şunları söyleyeyim:

21 Mart 2017 günü LAÜ TÜRKOLOJİ KLUBÜ kuruldu.

 

24 Mart 2017'de LAÜ ÖĞRENCİ KULÜPLERİ ŞENLİĞİ'ne Türkoloji Kulübü de katıldı, yeni üyeler kabul edildi.

28 Mart 2017'de (iki gün önce) Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alemdar Yalçın "Tiyatro Dilinin İzleyici Üzerindeki Etkileri" konulu muhteşem bir konferans verdi.

07 Nisan 2017'de ünlü Türkolog, Türk Epigrafisi ve Eski Türk yazıtları uzmanı Prof. Dr. Cengiz Alyılmaz Lefke Avrupa Üniversitesi'nde "Eski Türk Yazıtlarının Bugünkü Durumu" konulu bir konferans verecektir.

 

07 Nisan 2017'de Doç. Dr. Semra Alyılmaz'dan da "Gürcistan'da Türk Kültürü ve Türk Varlığı. Prof. Dr. Valeh Hacıların Türkoloji Çalışmaları" konulu bir konferans dinleyeceğiz.

 

Tüm Hocalarımızı, Türkoloji Kulübü üyelerini, LAÜ ve KKTC'nin diğer üniversitelerinde okuyan Türkoloji sevdalılarını bu değerli konuşmacıları dinlemeğe davet ediyoruz.

 

 ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: LEFKE, AVRUPA, ÜNİVERSİTESİ’NDE, TÜRKOLOJİ, GÜNLERİ…,
Yorumlar
Haber Yazılımı