Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:22 Bu haber 440 kez okundu
 
LÖSEV İYİLİK TIRI ANKARA’DA İYİLİK DAĞITTI
LÖSEV, İyilikler Tırı ile Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor. Ankara’da Keçiören Sincan ve Ankamall AVM önünde bulunan İyilikler Tırı LÖSEV’e kayıtlı Ankara Aileleri ile buluşarak hasta ailelerine yardımları yerinde ulaştırdı.
Ankara Haberi
LÖSEV İYİLİK TIRI ANKARA’DA İYİLİK DAĞITTI


LÖSEV, İyilikler Tırı ile Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam ediyor. Ankara’da Keçiören Sincan ve Ankamall AVM önünde bulunan İyilikler  Tırı LÖSEV’e kayıtlı Ankara  Aileleri ile  buluşarak hasta ailelerine yardımları yerinde ulaştırdı.

 

LÖSEV, lösemi ve kanser tedavisinde ilaçlar kadar iyi ve doğal beslenmenin değerli olduğunu belirterek, ailelerinin 82‘nin asgari ücret ve altında gelire sahip olduğunu açıkladı. Bu nedenle dar gelirli ailelerin iyi beslenmesi ve hijyenik koşulları sağlaması gerektiğinin altını çizdi. Bu amaçla çocuklara, hastalara tüm temel ihtiyaçları karşılamak için LÖSEV’in İyilikler Tırı da olarak Ankara’daydı. Türkiye’nin tüm bölgelerine yardım ulaştıran İyilikler Tırı, lösemili - kanserli çocuklar ve ailelerine giyim, tekstil, gıda, et, kırtasiye, oyuncak,  kuru gıda, temizlik malzemeleri gibi bir lösemi hastasının iyileşmesi için gerekli olan temel ihtiyacını karşılayabilecek yardımları ile destekleri yerinde iletti.

 

Kuru Gıdadan Bisiklete..

        LÖSEV Sosyal Hizmetler Sorumlusu Işılcan YÜCEDAĞ ‘ LÖSEV  Türkiye’nin dört bir yanında ki kanser hastalarına ve ailelerine yardım görüyor. 20 yıldır bu zorlu mücadelede onlara destek oluyor. Aileler, LÖSEV İyilik Tırı’ndan kıyafetten temizlik malzemesine, kuru gıdadan et ürünlerine, mobilyadan bisiklete kadar çocukları ve kendileri için tüm ihtiyaçlarını özgürce seçerek alabiliyorlar. Biz de bu etkinlikte hastalarımızı ve ailelerini bir arada ve yüzleri gülerken görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ankara’da ki ailelerimizin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra İyilikler Tırı yolculuğuna devam edecek. Bundan sonra ki durağımız ise Marmara bölgesi olacak. Ailelere ulaşmamızda desteği olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.’ Dedi

 

Lösemi tedavisini bitirmiş Alparslan’ın annesi Esra Çakır ise’ Oğlum 2011 yılında lösemi hastalığına yakalandı. Şuan tedavisini bitirdi ve LÖSEV kolejinde eğitimine devam ediyor. Ben ise artık bu ailenin bir parçasıyım ve LÖSEV gönüllüsü olarak elimden gelen yardımı ailelere iletiyorum.’ Dedi.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: LÖSEV, İYİLİK, TIRI, ANKARA’DA, İYİLİK, DAĞITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı