Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 09:36 Bu haber 811 kez okundu
 
MAASTRİCHT HAVAALANINI BİR TÜRK İŞLETECEK
Hollanda’nın Maastricht Havalimanı'nın işletme haklarını İsmail Durmaz’ın sahibi olduğu Türk firması Global GSA Group aldı.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
MAASTRİCHT HAVAALANINI BİR TÜRK İŞLETECEK

Hollanda’nın Maastricht Havalimanı'nın işletme haklarını İsmail Durmaz’ın sahibi olduğu Türk firması Global GSA Group aldı.

 

 

Avrupa'ya çarıklı gelen ve yıllarca en berbat işleri yaparak fedakarlık örneği gösteren Türkler'in, şimdilerde 100 bine yakın işyeri açmaları, kiminin 10, kiminin de yüzlerce işçi çalıştırır hale gelmeleri, hepimiz için yüzakı olurken, Hollanda'nın Maastricht şehrindeki havalimanının işletmesini bir Türk'ün alması, Türkler'in bu konudaki başarılarının doruk noktası oldu.
Kim mi bu Türk? 


Hayır hayır, bu Türk, Türkiye'den gelen bir holding sahibi değil.


Bu Türk, bir işçi babanın 1969 doğumlu çocuğudur.


1988 yılında hava kargo lojistik işine giren bu Türk, 1995 yılında kendi firmasını kurdu ve dalında Genel Satış Acentesi oldu.

40 ülkede ve 70 noktada yatırımları ile lojıstik sektörünün kralı olan bu Türk İsmail Durmaz'dan başkası değildi.
İsmail Durmaz'ın sahibi olduğu Global GSA Group, 10+15 olmak üzere 25 yıllığına Maastricht Havalimanı’nın tüm işletme haklarını aldı. 
İsmail Durmaz'ın, Amsterdam'ın Schiphol, Rotterdam'ın Zestienhoven havalimanlarından sonra, Hollanda'nın üçüncü büyük Maastricht Havalimanı'ın işletme hakkını alması, Hollanda iş dünyasında şaşkınlık yarattı.
Maastrich Havalimanı'nın işletme hakkını aldıktan sonra, şimdiki 800 milyonluk cirosunu 2 milyara çıkaracağını belirten İsmail Durmaz, her şeye rağmen bununla yetinmeyeceğini ve grubuna daha pek çok işletmeler katacağını söyledi.
******************

İşçi çocuğundan 'işadamı' çıkardığımız gibi, 'profesör' de çıkarıyoruz.

'Uyum, uyum' diye zırvalayanlara 5 profesörden sonra en iyi cevabı 6'ncı profesörümüz Bedir Tekinerdoğan verdi.

 


Bedir Tekinerdoğan'ı, profesörlük ünvanı için ilk kutlayan Deventer Başkonsolosumuz Zafer Ateş oldu.
Hollanda'da genellikle Türk düşmanı ırkçılar, yıllardır 'uyum, uyum' diye zırvalamaya devam ederken, ikinci ve üçüncü nesil Türk çocuklarının başarıları, 'düşman çatlatırcasına' devam ediyor.


Şubat bülteninde yer alan, başarılı işadamımız İsmail Korkmaz'ın Maastricht Havalimanı'nın işletmesini aldığı haberinde belirtildiği gibi, ikinci ve üçüncü nesil çocuklarımız, siyaset ve bilim dallarında da büyük gelişmeler kaydediyorlar.

 

Hollanda'ya bugüne kadar en az 15 milletvekili kazandırdık. 


15 de İl Genel Meclisi Üyesi. 


Hollanda Belediye Meclisleri'ne kazandırdığımız Türkler'in sayısı ise bini geçti. Eğitim görerek büyük holdinglerin ve bankaların önemli koltuklarını dolduran Türkler'in sayısı da bir hayli çok.
Daha önce 5 de profesör kazandırdık Hollanda'ya...
Şimdi ise 6'ncı profesörümüz ile gurur duyuyoruz.


6 çocuklu bir işçi ailesinin bireyi olarak eğitim gören ve sonunda profesör olan Bedir Tekinerdoğan, Hollanda'daki tüm Türkler'in gurur kaynağı oldu.


Daha önceleri, Delft Üniversitesi’nden Sevil Sarıyıldız, Twente Üniversitesi’nden Mehmet Akşit, Tilburg Üniversitesi’nden Kutlay Yağmur, Rotterdam İnholland Üniversitesi'nden Gürkan Çelik ve Amsterdam VU Üniversitesi'nden Mehmet Tan'ı 'profesör' olarak tanıyorduk. Bu profesörlere şimdi de, Bilgi İşlem Teknoloji profesörü (Information Technology) Bedir Tekinerdoğan katıldı.
Bedir Tekinerdogan, Bölüm Başkanı olarak Wageningen Üniversitesi’ne Profesör olarak atandı.


Bedir Tekinerdoğan'ın diploma törenine,Türkiye’nin Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş'in yanısıra, Hollanda bilim çevrelerinden bir çok isim ve Türk toplumu temsilcilerinden de katılım oldu. Daha önce profesör ünvanına sahip olmuş meslektaşlarının da yalnız bırakmadıkları törende yaptığı teşekkür konuşmasında, anne ve babasının, “Yaşamınız boyunca hiç kimseyi incitmeyeceksiniz, herkesi seveceksiniz” tavsiyesi ile büyüdüklerini söyleyen Tekinerdoğan, yaşamı boyunca insanlığa hizmet edeceğini söyledi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-HOLLANDA

İLHAN KARAÇAY'IN ÖZEL HABERİ

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MAASTRİCHT, HAVAALANINI, BİR, TÜRK, İŞLETECEK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MAASTRİCHT HAVAALANINI BİR TÜRK İŞLETECEK
MAASTRİCHT HAVAALANINI BİR TÜRK İŞLETECEK
MAASTRİCHT HAVAALANINI BİR TÜRK İŞLETECEK
Yorumlar
Haber Yazılımı