Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 21:56 Bu haber 5001 kez okundu
 
MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ 154 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIYOR
28 Haziran 2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine tabi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre Malatya İnönü Üniversitesi Hastanesinin çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak.
- Haberi
MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ 154 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIYOR

28 Haziran 2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine tabi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre Malatya İnönü Üniversitesi Hastanesinin çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak.


BAŞVURU YERİ, ŞEKLİ VE ZAMANI 
İlan Tarihi                  : 18.04.2018
Başvuru Bitiş Tarihi : 02.05.2018
 
Başvuruda İstenilen Belgeler:
  1. Başvuru Dilekçesi
  2. Özgeçmiş
  3. 1 Adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş olacaktır)
  4. E-devlet üzerinden alınan mezun belgesi çıktısı
  5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  6. KPSS Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır)
 
Başvurular şahsen yapılacak olup, başvuru için istenilen belgelerin, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edilmesi gerekmektedir.


ÖNEMLİ HUSUSLAR:
1- 
İlanı dikkatlice okuyunuz. İlanda istenilen belgelerin eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.
2- Başvuru dilekçesinin ekler kısmına, ilanda istenilen belgeler yazılarak dilekçeye eklenir. (Fotoğraf, kimlik fotokopisi vs.)
3- Özgeçmiş, el ile yazılabileceği gibi, bilgisayar çıktısı da alınabilir. Özgeçmişte kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, öğrenim bilgileri, iş tecrübeleri (Kurum /Firma adı, başlayış- ayrılış tarihleri), varsa alınan kurslar, sertifikalar vb. bilgiler yazılacaktır.
4- e-devlet üzerinden mezuniyet belgesinin çıktısı getirilecektir. 
İşlem Adımları: 
a)
 https://www.turkiye.gov.tr/ den sisteme giriş yapılır
b) Kurumlar / Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı/ Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama
c) Belge Oluştur butonuna tıklanır.
d) Oluşturulan belgeden çıktı alınır.5- KPSS Sonuç Belgesinin alt kısmında bulunan "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" nun sayfada bulunup bulunmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Başvurular şahsen yapılacak olup; şahsen yapılan başvurularda, başvuru için istenilen belgelerin, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

İrtibat Telefonu: 0422 377 3251

 

İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında 7 farklı pozisyonda personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

KPSS puan sıralamasına göre yapılacak alımlarda ise 154 personel istihdamı yapılacak. 

İlana göre alımlar, Hemşire, Sağlık Teknikeri, Fizyoterapist, Psikolog ve Biyolog pozisyonlarına yapılacak. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak ve 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

Yayımlanan ilanda ayrıca adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyeceği bildirildi. 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MALATYA

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MALATYA, İNÖNÜ, ÜNİVERSİTESİ, 154, SÖZLEŞMELİ, SAĞLIK, PERSONELİ, ALIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı