301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Temmuz 2013 - Cumartesi 00:44 Bu haber 1714 kez okundu
 
Mamak’ta Seğmen Rüzgarı
Ramazan’ın dolu dolu yaşandığı Mamak’ta seğmen rüzgarı esti. Mamak Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen hemşehri buluşmalarının bu kez konuğu Ankaralılar Derneği (AHİD) oldu. Ankaralılar Derneği Mamak Şubesi, Mamak Belediyesi ramazan etkinlik alanında hemşehrilerine iftar yemeği ve ramazan eğlence programı düzenledi.
Belediye Haberleri Haberi
Mamak’ta Seğmen Rüzgarı

Ramazan’ın dolu dolu yaşandığı Mamak’ta seğmen rüzgarı esti. Mamak Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen hemşehri buluşmalarının bu kez konuğu Ankaralılar Derneği (AHİD) oldu. Ankaralılar Derneği Mamak Şubesi, Mamak Belediyesi ramazan etkinlik alanında hemşehrilerine iftar yemeği ve ramazan eğlence programı düzenledi. Yaklaşık 3 bin 5 yüz kişinin katıldığı iftar yemeğine Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Mamak Belediyesi meclis üyeleri, Tobaş Başkanı Ercan Kınacı, başkan yardımcıları, birim müdürleri,  Ankaralılar Derneği Genel Başkanı Mehmet Ercan, Ankaralılar Derneği Mamak Şube Başkanı Osman Emir ve çok satıda vatandaş katıldı. Ramazan ayının birlik ve beraberliği güçlendirdiğini kaydeden Akgül, hemşeri derneklerinin gerçekleştirdiği etkinliklerin insanların kaynaşmasına katkı sağladığını belirtti. Akgül, “Bu gece Ankara Gecesini gerçekleştiriyoruz. Ankara’da yaşıyor, Ankara’yı seviyor ve Ankara’ya hizmet ediyoruz. Bizi bir araya getiren dernek temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Bu hemşeri geceleri inşallah birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirir, dostluğumuzu, kardeşliğimizi daha da çoğaltır” dedi.

Hem İftar Hem Eğlence

Mamak Belediyesi Halk oyunları ekibi’nin Ankara’nın sembol oyunu seğmen gösterileriyle başlayan gece birbirinden güzel Ankara türküleri ile devam etti. Ekibin hemen ardından sahneyi Başkentli İbocan alarak Ankaralıları coşturdu. Ankaralılar Gecesi’nde Ankara Valiliği Türk Halk Müziği ekibinden Duygu Kesici, Yılmaz Gökmen ve Aslı Semiz seslendirdikleri türkü ve oyun havaları ile katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Ankaralılar hem hep birlikte iftar etti hem de gönüllerince eğlendi. Ankaralılar Derneği Genel Başkanı Mehmet Ercan da dostluk ilişkilerini kaynaştıran hemşeri derneklerine verdiği destekten dolayı Akgül’e plaket takdim etti. Ercan, “Tarihsel kültürümüzü yaşayıp, gelecek nesillere yaşatmak istiyoruz. Bize bu imkânı sağlayan Başkanımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


 
 ABDULLAH ORTAÇ-ANKARA-MAMAK
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ramazan’ın, dolu, dolu, yaşandığı, Mamak’ta, seğmen, rüzgarı, esti, Mamak, Beled
Yorumlar
Haber Yazılımı