Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 17:24 Bu haber 794 kez okundu
 
MAMAK BELEDİYESİ BİR ENGELİ DAHA AŞTI
Mamak Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında, vatandaşlar 120 saat sürecek ücretsiz işaret dili kursu ile bir engeli daha aşıyor.
Belediye Haberleri Haberi
MAMAK BELEDİYESİ  BİR ENGELİ DAHA AŞTI

Mamak Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında, vatandaşlar 120 saat sürecek ücretsiz işaret dili kursu ile bir engeli daha aşıyor. 

Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 2 ay sürecek kurslar kapsamında kursiyerler haftanın 3 günü eğitim alacak. Bay bayan herkesin faydalanabildiği eğitimlerde, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak olan kursiyerler, herkesin bir gün engelli olabileceği gerçeğiyle işaretlerle iletişimi en ince ayrıntısına kadar öğreniyor.

İletişim kurmak kolaylaşıyor

İşitme engelli bireylerin çevresiyle iletişim kurmada yaşadığı sıkıntıyı bir nebzede olsa azaltabilmek için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Sokakta, günlük hayatında derdini anlatmakta, isteklerini dile getirmekte zorluk çeken işitme engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını biliyoruz. Onun için ilçemizde bir engeli daha ortadan kaldırarak bu kursu açtık. Bir işitme engelli arkadaşımızın karşısında onu anlayan birilerinin olması mutluluk kaynağı olacaktır” dedi.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MAMAK, BELEDİYESİ, , BİR, ENGELİ, DAHA, AŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı