Haber Detayı
05 Eylül 2016 - Pazartesi 10:44 Bu haber 2329 kez okundu
 
Mamak Belediyesi’nden Bosna’da sünnet şöleni
Saraybosna’da Mamak Belediyesi’nin düzenlediği sünnet şöleninde 212 çocuk sünnet oldu.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
Mamak Belediyesi’nden Bosna’da sünnet şöleni

Saraybosna’da Mamak Belediyesi’nin düzenlediği sünnet şöleninde 212 çocuk sünnet oldu. Bosna Savaşı nedeniyle ve mali durumları yeterli olmadığı için sünnet olamayan 212 çocuğun erkekliğe ilk adımı attığı şölende Mamak Belediyesi’ni AK Parti Gurup Başkanvekili Faruk Gültekin ile AK Parti ve CHP’li Meclis üyelerinden oluşan heyet temsil etti. Sünnet olan çocukların ailelerinin ve misafirlerin katıldığı törende, çocuklara hediyeler verildi.

 

Türkiye Bosna halkının yanında

Sünnet kıyafetinden organizasyona tüm giderlerinin Mamak Belediyesi tarafından karşılandığı şölen Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı, sünnet yemeği ile devam etti. 350 kişinin katıldığı yemekte, Bilal Zukan’ın solistliğindeki İlahi Grubu davetlilere müzik ziyafeti sundu. Şölende konuşan AK Parti Gurup Başkanvekili Faruk Gültekin, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün selamlarını ileterek Türkiye’nin her zaman Bosna halkının yanında olduğunu kaydetti. Saraybosna Türk Büyükelçiliği Temsilcisi Hasan Atlı ise konuşmasında Mamak Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Dualarımız sizinle

Her zaman Türk halkının yanında olduklarını kaydeden Doboj İstok Belediye Başkanı Kemal Bratic, “Türkiye büyük sıkıntıları bir bir aşıyor. Dualarımızla hem Türk halkının hem de seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız” dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediyesi’nden, Bosna’da, sünnet, şöleni,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mamak Belediyesi’nden Bosna’da sünnet şöleni
Mamak Belediyesi’nden Bosna’da sünnet şöleni
Mamak Belediyesi’nden Bosna’da sünnet şöleni
Yorumlar
Haber Yazılımı